Książki do zdobycia: saga o Walhalli, tajemnica samobójstwa siostry i obcy na Ziemi...

2015-02-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-18 10:29:57)
Książki do zdobycia: saga o Walhalli, tajemnica samobójstwa siostry i obcy na Ziemi...

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W Zakładce — książkowym kąciku Kultury — do zdobycia dziś trzy nowości: "Milcząca siostra", "I popłynie krew" oraz "Pożoga". Co zrobić, żeby dostać książkę?

Aby zdobyć jedną z trzech prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś (środa) do godz. 20 wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT.

Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl

Diane Chamberlain "Milcząca siostra"
SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Literatura światowa
Liczba stron: 456
Wydawca: Prószyński i S-ka

Autorka licznych bestsellerów Diane Chamberlain napisała wielowymiarową opowieść o siostrach i mrocznych tajemnicach.

Riley MacPherson przez całe życie sądziła, że jej starsza siostra Lisa we wczesnej młodości popełniła samobójstwo. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, odnajduje dowody, że to nieprawda. Lisa żyje. Przybrała nową tożsamość. Dlaczego jednak przed laty postanowiła uciec z domu i jakich tajemnic strzeże do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zdecydować, co przeszłość oznacza dla jej obecnego życia.

A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Co byś zrobiła? Czy chciałabyś poznać prawdę?

Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną autorką dwudziestu dwóch powieści. Dotychczas nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się: „Prawo matki”, „Kłamstwa”, „Szansa na życie”, „Tajemnica Noelle”, „Sekretne życie CeeCee Wilkes”, „Zatoka o północy”, „W słusznej sprawie” oraz „Dobry ojciec”. Pisarka mieszka w Karolinie Północnej.


Snorri Kristjansson "I popłynie krew"
SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Powieść historyczna
Liczba stron: 320
Wydawca: Rebis

Rok 996, zachodnia Norwegia. Ulfar i Audun uszli z życiem z bitwy o Stenvik, ale stracili to, co czyniło ich ludźmi: śmiertelność. Ulfar zmierza do domu, a Audun wyrusza na południe. Obaj jednak szybko pojmują, że nie da się uciec od samych siebie i od przeznaczenia - każde miejsce, do którego docierają, spływa krwią.

Po zdobyciu Stenviku król Olaf rusza na północ, aby kontynuować swoje podboje. Podstępny zielarz Valgard chce wykorzystać tę okazję i odnaleźć źródło prastarej mocy wikingów. A przez cały ten czas ktoś bacznie obserwuje rozwój wypadków i czeka na odpowiedni moment, aby zrealizować własne plany...

Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Rejkiawiku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa. Od 2005 roku mieszka w Londynie. "Miecze dobrych ludzi", pierwszy tom "Sagi o Walhalli", były jego debiutem literackim. Cykl opowiada o wikingach, więc można w nim napotkać wielu brodaczy i umiarkowane przekleństwa.


Orson Scott Card, Aaron Johnston "Pożoga"
SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Fantastyka, fantasy
Liczba stron: 504
Wydawca: Prószyński i S-ka

Sto lat przed wydarzeniami przedstawionym w „Grze Endera” na Ziemię przybyli obcy, niosąc jej ogień i śmierć. To historia pierwszej wojny z Formidami.

Victor Delgado ledwie zdążył dotrzeć do Ziemi przed statkiem obcych. Nie miał dość czasu, by przekonać sceptycznie nastawione rządy, że istnieje realne zagrożenie. Uwierzono mu dopiero wtedy, gdy niespodziewany ogień zniszczył stacje kosmiczne, statki i kolonie.
A kiedy to się stało, tylko Mazer Rackham i żołnierze Policyjnego Oddziału Polowego potrafili poruszać się wystarczająco szybko, by stawić czoło najeźdźcy.
By dotrzeć do lądownika obcych, którego załoga pustoszy chińską prowincję, Mazer – wspierany przez chłopca, którego uratował przed obcymi – korzysta z wojskowego urządzenia drążącego tunele. Tymczasem w obliczu bezsilności ziemskich rządów Victor planuje dostać się na pokład wrogiego statku...

Orson Scott Card (ur. 1951) — jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała kultowy cykl. „Pożoga” to druga część prequelowej trylogii tego cyklu.[/quote]


masz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gg #1668988 | 217.99.*.* 18 lut 2015 12:36

    "bledna tresc SMS-a ...itd. To ja już podziękuję. próbowałam dwukrotnie, jeszcze trochę i kupię ją sobie za pieniądze z smsów ;-)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz