Ferie artystyczne w BWA

2015-01-15 17:34:25 (ost. akt: 2015-01-15 16:41:47)
Ferie artystyczne w BWA

Autor zdjęcia: BWA Galeria Sztuki

Podobnie jak w latach ubiegłych, Galeria Sztuki BWA przygotowała dla najmłodszych szczególną ofertę na czas ferii.

- Organizowane przez nas w tym czasie artystyczne warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to za sprawą unikatowych propozycji. Nasze autorskie zajęcia na pewno pozwolą przybliżyć dzieciom świat sztuki - mówi Olga Orzeł-Kopeć z BWA.

- Uczestnikom zajęć proponujemy poznanie nowych, ciekawych technik malarskich i przestrzennych, a to wszystko w tajemniczym miejscu jakim jest galeria sztuki i w atmosferze dobrej zabawy i współpracy - dodaje.

Proponowane warsztaty:

Kolorowe Mandale - wykonywanie mandali (czyli symetrycznych kompozycji geometrycznych zamkniętych w kole, wzorowanych na sztuce tybetańskiej) techniką łączoną - farby plakatowe, mazaki, wycinki z gazet, ryż, kasza; zajęcia mają na celu doskonalenie kompozycji symetrycznej, wyciszenie.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Co to jest abstrakcja? - dzieci w małych grupach tworzyć będą kompozycje abstrakcyjne na zadany wcześniej temat, następnie zamieniając się pracami z innymi grupami wyobrażać sobie będą co mogłaby przedstawiać obrazy kolegów gdyby namalowane było na nich np. jedzenie, czy uczucie.
Prowadzenie: Natalia Tejs

Przestrzenne Mobile - wykonywanie obiektów wzorowanych na sztuce kinetycznej, z materiałów takich jak: patyki, koraliki, sznurki, przeznaczonych do zawieszenia w domu; zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na formy przestrzenne i ruch.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Collage – uczymy się co to jest tonacja barwna? - dzieci poznają dwa zagadnienia z zakresu sztuki – technikę w której będą tworzyć czyli collage, a także termin „tonacja”. Uczestnicy warsztatów będą mieć za zadanie stworzyć collage w odpowiedniej gamie kolorystycznej. Żeby pracę nieco ułatwić każda grupa dostanie wcześniej hasło związane z konkretnym kolorem np. niebo, czy ogień.
Prowadzenie: Natalia Tejs


Artystyczne Ferie w BWA
27 stycznia - 5 lutego (wtorki, środy, czwartki)
Zawsze o godz. 10 i 12
Wstęp: 5 zł (dzieci), opiekunowie grup bezpłatnie

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy można składać pod nr. (89) 522 27 09.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB