Sztuka. Własność prywatna

2010-03-09 00:00:00

W sobotę 13 marca o godz. 1200 zapraszamy do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej (Natalii Żarskiej 2) na inaugurację nowego cyklu wystaw zatytułowanego „Sztuka. Własność prywatna”. Cykl otworzy kolekcja obrazów, której właścicielami są znani olsztyńscy animatorzy kultury Elżbieta i Andrzej Fabisiakowie.

W sobotę 13 marca o godz. 1200 zapraszamy do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej (ul. Natalii Żarskiej 2) na inaugurację nowego cyklu wystaw „Sztuka. Własność prywatna”. Cykl otworzy kolekcja obrazów, której właścicielami są znani olsztyńscy animatorzy kultury Elżbieta i Andrzej Fabisiakowie.

Elżbieta i Andrzej Fabisiakowie od prawie 40 lat są związani z Olsztynem. Dzięki działaniom kulturotwórczym, pasji i charyzmie stali się znanymi i cenionymi animatorami kultury w Olsztynie i regionie. Oboje są wielkimi miłośnikami sztuki. Wśród artystów mają wielu przyjaciół. Ich fascynacje malarstwem zaowocowały bogatą kolekcją obrazów, zwłaszcza olsztyńskich twórców.

Galeria domowa, chętnie odwiedzana przez przyjaciół, zyskała opinię miejsca z „duszą”, przyjaznymi, afirmującymi życie klimatami. Ten niepowtarzalny nastrój tworzą dzieła, od energetyzujących Ewy Plichty-Lubienieckiej, szalonych fantasmagorii Joanny Milewicz, poetyckich, z kluczem Miry Smerek- Bieleckiej i Jurka Bieleckiego, surowych w prostocie Janka Pruskiego, do rysunków i obrazów Hieronima Skurpskiego.

O obrazach, ich autorach, sytuacjach bądź miejscach „zdobycia” dzieł opowiedzą sami właściciele kolekcji podczas sobotniego spotkania.

Hanna Okońska
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: Olsztyn