Czy rzeczywiście?

2010-02-09 00:00:00

Galeria PARKOWA serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej "Czy rzeczywiście?", który się odbędzie 12 lutego 2010 r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Będzie to prezentacja prac Mariusza Hartela. Autor pokaże 44 zdjęcia dużego formatu, a na nich fotografie z "duszą" jak napisał. Większość prac to pejzaże, jest tylko kilka portretów.

Lubię zdjęcia z duszą, "jakieś" inspirujące i poruszające, a tak zwana "poprawność" techniczna ma dla mnie drugie, jak nie trzeciorzędne znaczenie.

Każde zdjęcie jest dokumentem myśli i pewnego rodzaju skrawkiem rzeczywistości, która otacza artystę. Na fotografiach zobaczymy subiektywnie postrzeganą przyrodę, która za każdym razem jest odkrywana przez niego na nowo..

To będzie już druga wystawa prac tego autora w CEiIK-u. Za pierwszym razem jego prace były częścią wystawy zbiorowej Kółka Fotograficznego działającego przy Kętrzyńskim Centrum Kultury, którą pokazaliśmy w 1998 r. Mariusz Hartel podkreślił jednak, że materiał, jaki zgromadził, wystarczy na dwie następne ekspozycje.

Zapraszamy do obejrzenia tych prac, które zaprezentujemy na otwarciu.

Wystawa czynna będzie do 12 marca 2010 r.w godzinach 8.00 - 18.00.

Wstęp do Galerii jest bezpłatny.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.