Bierz udział w eventach!

2019-11-05 08:39:53 (ost. akt: 2019-11-05 08:41:12)
Bierz udział w eventach!

Udział w różnego typu eventach jest szansą na odpoczynek od codziennych zadań. W Polsce bardzo popularne są występy kabaretowe, koncerty, stand up, konferencje i spotkania branżowe.

Zalety wydarzeń kulturalnych

Eventy są doskonałym źródłem wiedzy i nowych doświadczeń. Biorąc udział w konferencjach, spotkaniach branżowych można przyswoić wiele nowych informacji. Jest to szansa na samorozwój i podniesienie swoich kompetencji. Poza tym, podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń można spotkać i poznać wiele osób. Uczęszczając na eventy powiększa się siatkę kontaktów, która jest pomocna szczególnie w życiu zawodowym. Warto także wspomnieć, że udział w wydarzeniach masowych wiąże się z ogromnymi emocjami, których nie doświadczy się nigdzie indziej. Szczególnie intensywne wrażenia towarzyszą słuchaniu koncertów i oglądaniu widowisk kulturalnych. Każdy event może być również inspiracją do tworzenia nowych rzeczy np. w pracy albo w domu.

Bilety na wydarzenia

Zakup biletów na różnego typu eventy nigdy nie był prostszy. Obecnie wystarczy wejść na dedykowaną stronę prowadzącą sprzedaż online i zamówić wejściówki. Przykładem takiej platformy jest: https://biletyna.pl/. Dostępne są tam wejściówki na wydarzenia filmowe, kabaretowe, stand up i koncerty. Co ważne, po zakupie biletów online, nie trzeba fatygować się do stacjonarnego punktu po drukowane bilety. Wiele wydarzeń udostępnia od razu wejściówki w formie kodów QR. Warto pamiętać, że bilety dostępne są także w kasach teatrów, klubach i księgarniach multimedialnych.

Stand up – jedno z najpopularniejszych wydarzeń

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła w Polsce popularność stand upu. Widzowie coraz chętniej biorą udział w wydarzeniu komediowym, jakim jest artystyczny monolog. Standuper może mówić o czym tylko zechce. Podczas tego wydarzenia nie ma tematów tabu. Tekst może traktować o tematach globalnych, lokalnych albo dotyczących osobistych doświadczeń artysty. Stand up jest bardzo popularną formą rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Działają tam dedykowane kluby, w których podczas otwartych spotkań, każdy może wejść na scenę i przedstawić przygotowany monolog. Głównym celem stand upu jest rozbawienie widza. Występujący nie używają jednak rekwizytów i strojów, jak ma to miejsce w kabarecie, ale bazują na własnej charyzmie i budowaniu kontaktu z publicznością. Bardzo często historie podszyte humorem w wysublimowany sposób poruszają trudne tematy i pokazują pouczające puenty. Widzowie biorący udział w stand upie muszą wykazać się umiejętnością odczytywania pewnych znaczeń i konwencji. Stand up jest eventem podczas którego można odprężyć się i odpocząć od codziennych zajęć. Osoby pretendujące do miana dobrych standuperów powinny wykazać się kreatywnością w tworzeniu treści. Warto pamiętać o normach i wartościach obowiązujących w danym społeczeństwie, dlatego, że mają one ogromny wpływ na pozytywny lub negatywny odbiór występu.


Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB