Koncert finałowy XI olsztyńskich warsztatów gospel

2018-06-04 11:53:09 (ost. akt: 2018-06-04 11:57:46)
Koncert finałowy XI olsztyńskich warsztatów gospel

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

10 czerwca 2018 r., o godz. 19.00 w sala koncertowa Filharmonii odbędzie się Koncert finałowy XI olsztyńskich warsztatów gospel. Wystąpią: Colina Williams – dyrygent, śpiew, Adam Kosewski – dyrygent, aranżacja, śpiew, instrumenty klawiszowe, Ewa Giska – dyrygent, śpiew (Gospel Kids) oraz Chór XI Olsztyńskich Warsztatów Gospel. Artystom towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna („MISJA CSM”) w składzie: Szymon Szczot – instrumenty klawiszowe, Tomasz Grajcar – gitara elektryczna, Tomasz Wrzecionko – gitara basowa, Paweł Stępień – perkusja.

Podczas niedzielnego wieczoru 10 czerwca będziemy mogli przenieść się do świata jedynej w swoim rodzaju ekspresji, która zrodziła się na początku XX wieku w tzw. wolnych, głównie baptystycznych kościołach amerykańskiego południa.

Mimo, iż muzyka Gospel wywodzi się ideowo i muzycznie z mało w Polsce znanego i jeszcze mniej rozumianego obszaru religijnych doświadczeń, charakterystycznego przede wszystkim dla kultury afroamerykańskiego protestantyzmu, to, od co najmniej kilkunastu lat obserwujemy w naszym kraju rosnące zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. Jako, że styl ten integralnie wiąże się z doświadczeniem religijnym wykonawców i kompozytorów, z pewnością i w Olsztynie nie zabraknie emocji, jakie nieodłącznie wiążą się z prezentowanym w sposób autentyczny i szczery przekazem pełnym wiary, nadziei i optymizmu.

Koncert zwieńczy dwudniowe warsztaty 100-osobowego chóru gospel oraz 30-osobowego chóru Gospel Kids, pracującego pod okiem instruktorów wybitnych znawców i popularyzatorów tego gatunku: ciemnoskórego Colina Williamsa oraz pochodzących z Olsztyna kompozytora, aranżera, wokalisty i pianisty Adama Kosewskiego oraz Ewy Giski /Gospel Kids/. Usłyszymy kilkanaście kompozycji w stylu gospel, CCM, okraszonych jazzową, soulową i funkową estetyką.

Colin Williams, Adam Kosewski, Ewa Giska

Colin Williams – ma bogate, ponad 30-letnie doświadczenie w wykonywaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Współtworzył wiele ciekawych projektów muzycznych m.in.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował także dla BBC przygotowując programy takie jak BBC`s Songs of Praise i BBC Radio 2`s, Gospel Train. Colin prowadzi wiele warsztatów gospel w całej Europie

Adam Kosewski – aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. Koncertuje z wieloma zespołami na terenie kraju i za granicą. Instruktor wokalnym w programie TVP2 „Bitwa na głosy” drużyny Haliny Mlynkovej i Edyty Górniak. Jest także założycielem i dyrektorem Centrum Szkolenia Muzyków „Misja CSM”, organizacji zajmującej się wspieraniem rozwojem wykonawców zajmujących się współczesną muzyką kościelną.

Ewa Giska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, pedagog klasy fletu i wicedyrektor PSM I stopnia w Dywitach, wokalistka, flecistka, kompozytor, autorka tekstów, instruktor Gospel Kids OWG, dyrygent chóru gospel Wniebogłosy i organizator Olsztyńskich Warsztatów Gospel, prezes Fundacji 36i6, członek zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków Missio Musica.

Bilety na koncert w cenie: parter sektor I - 20 zł , balkon sektor II - 15 zł do nabycia wt.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową: bilety@filharmonia.olsztyn.pl Kasa bzie czynna w niedzielę na dwie godz. przed koncertem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB