O podróży z chórem do Nowego Jorku

2018-02-13 20:36:52 (ost. akt: 2018-02-13 19:37:58)
O podróży z chórem 
do Nowego Jorku

Autor zdjęcia: materiały parsowe

Wojewódzka Biblioteka Publiczna organizuje spotkanie podróżniczego klubu Południk. W czwartek 15 lutego o godz. 17 w Starym Ratuszu na olsztyńskiej starówce Patryk Zarębski opowie o "Podróży XXXI – USA- Nowy Jork".

Tematem spotkania będzie grudniowy wyjazd do Nowego Jorku z chórem Cantores Varmienses. — Postaram się opowiedzieć i pokazać wszystko tak, jak swoim znajomym i rodzinie — zapewnia Patryk Zarębski. — Będą to moje subiektywne przemyślenia na temat tego, jak żyją Amerykanie, jak żyłem tam ja, jak wygląda to poza kadrami szklanego ekranu. Może komuś rozwieje to wizje na temat Ameryki, a może komuś wręcz przeciwnie. Będzie dużo jazdy metrem, szalonej codzienności zapijanej kawą, coca-colą i przegryzanej hamburgerami.

Chór działa przy olsztyńskiej filharmonii, a prowadzi go prof. Benedykt Błoński, dziekan Wydziału Stuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W Nowym Jorku artyści z Olsztyna śpiewali kolęd i pastorałki i spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony tamtejszej Polonii.
Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB