Koncert jubileuszowy Collegium Musicum

2017-12-12 17:29:59 (ost. akt: 2017-12-12 17:39:01)
Koncert jubileuszowy Collegium Musicum

Autor zdjęcia: Collegium Musicum

Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum istnieje już 40 lat. 16 grudnia o godz. 17 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie odbędzie się galowy koncert "Muzyka uczy, łączy i cieszy"

Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum, zorganizowany na wzór XVII-wiecznych towarzystw muzycznych, skupia muzyków amatorów, absolwentów kierunków muzycznych, ale także lekarzy, studentów, nauczycieli, prawników i ekonomistów. Zespół koncertuje w kraju i poza jego granicami, m.in. w Finlandii, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Przygotował i wykonał kilkadziesiąt dzieł oratoryjno-kantatowych.

W czasie koncertu jubileuszowego jednym z tematów będzie muzyka Eriksa Esenvaldsa. Jego utwór — „Trinity, Te Deum” — wykonany zostanie z towarzyszeniem zespołu muzycznego złożonego z trąbek, puzonów, harfy, perkusji i organów. Dodatkowo chór zaprezentuje utwory a’cappella kompozytorów krajów nadbałtyckich i nie tylko które będą stanowiły opowieść o 40-letniej historii chóru. Wykonawcami koncertu będą: Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum, Orkiestra Olsztyńskiego Towarzystwa Muzycznego Sinfonia Varmiensis, a głównym dyrygentem koncertu będzie oczywiście – Janusz Wiliński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB