Tablica upamiętni wybitnych artystów regionu

2017-11-13 19:54:30 (ost. akt: 2017-11-13 17:58:46)
Tablica upamiętni wybitnych artystów regionu

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Na jednym z budynków przy ul. Limanowskiego w Olsztynie pojawi się tablica z nazwiskami artystów jako wyraz szacunku i podziękowania za twórczość.

Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski - to ich nazwiska zobaczymy na tablicy, która pojawi się na budynku przy ul. Limanowskiego 5.

- Lokalizacja nie jest przypadkowa - mówi Justyna Banasiak BWA Galerii Sztuki. - W tym wyjątkowym miejscu artyści malarze posiadali pracownie artystyczne, w których tworzyli historię kultury Warmii i Mazur.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wybitnych artystów regionu odbędzie się w środę (15 listopada) o 12:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac malarzy tworzących kulturę Olsztyna i regionu od lat 60. XX wieku. Na wystawie zobaczymy dzieła reprezentujące różne style malarskie, odmienne inspiracje, inne spojrzenie na poruszane tematy i ukazywane wartości.

- Mimo wielu różnic, między pracami jest wspólny mianownik tj. miejsce, w którym powstały - dodaje Banasiak. - Widzowie będą mieli możliwość poznać klimat czasu i przestrzeni, w których tworzyli Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski.

Prace prezentowane podczas wystawy pochodzą z kolekcji BWA, Muzeum Warmii i Mazur oraz kolekcji prywatnej. Wernisaż prac odbędzie się w środę 15 listopada (środa) 17:00 w siedzibie BWA Galeria Sztuki.

UM Olsztyn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. et #2375258 | 83.6.*.* 15 lis 2017 22:32

    z pewnością chodzi o budynek na rogu ul. Żeromskiego i Limanowskiego, w którym onegdaj na parterze, był duży sklep samoobsługowy (chyba drugi w Olsztynie)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz