Wernisaż malarstwa Barbary Kowalewskiej w galerii Bakałarz

2017-10-06 13:15:37 (ost. akt: 2017-10-06 14:59:51)
Wernisaż malarstwa Barbary Kowalewskiej w galerii Bakałarz

Autor zdjęcia: Hanna Okońska

– Na tej wystawie pokazuję bardzo bliskie mojemu sercu pejzaże warmińsko-mazurskie, widoki ukształtowane pod wpływem świata natury, jak też prace inspirowane obrazami innych malarzy, których twórczość zachwyca mnie nieustannie – mówi Barbara Kowalewska.

Barbara Henryka Kowalewska pochodzi ze Szczytna. Od 1968 roku mieszka w Olsztynie. Jest emerytowaną nauczycielką wychowania przedszkolnego i przysięgłym tłumaczem języka migowego. Jej obrazy pokazywano na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą.

Na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kowalewskiej „Inspiracje” zapraszamy do galerii Bakałarz (ul. Natalii Żarskiej 2, budynek Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie) w sobotę 7 października 2017 r. o godz. 12.00.

Później obrazy można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.

Hanna Okońska

Barbara Kowalewska: Inspiracja towarzyszy wszystkim, którzy tworzą. Może być czerpana jednocześnie ze wszystkiego i z niczego. Inspiruje nas piękny krajobraz, wschód lub zachód słońca, albo też doświadczone wielkie uczucie, moment, w którym doznajemy jakiegoś olśnienia. Inspirują nas także różnorodne bodźce negatywne, np. rozstanie, samotność, choroba.

Nagły wypadek pozwala nam zatrzymać się w codziennym biegu i spojrzeć na życie z innej pespektywy. Nieoczekiwany zwrot w życiu zawodowym, jakim był moment, w którym musiałam przejść na wcześniejszą emeryturę, zainspirował mnie do zajęcia się malarstwem. Także współpraca z różnymi grupami plastycznymi działającymi w Olsztynie, do których przez pewien czas należałam, inspirowała mnie do działania, rozbudzając twórczy zapał, mobilizując, rozwijając chęć do trwania w obranym kierunku.

Obecna wystawa w galerii Bakałarz prezentuje obrazy powstałe w różnych technikach – akwareli, akrylu, pasteli – tworzone na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Przedstawione są tu bardzo bliskie mojemu sercu pejzaże warmińsko-mazurskie, widoki ukształtowane pod wpływem świata natury, jak też prace inspirowane obrazami innych malarzy, których twórczość zachwyca mnie nieustannieKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB