Koncert dyplomantów

2017-05-15 09:52:55 (ost. akt: 2017-05-15 17:49:15)
Koncert dyplomantów

Jak co roku Warmińsko-Mazurska Filharmonia wraz z Państwową Szkoła Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie zapraszają na koncert dyplomantów, który odbędzie się w piątek 19 maja, o godz.19.00.

Tego wieczoru młodzi artyści zaprezentują się publiczności z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Maksyma Dondalskiego, wykonując dzieła ze znanego repertuaru koncertowego, przygotowane pod kierunkiem swoich pedagogów. Przez ponad 70-lat działalności Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie jej mury opuściło wielu znakomitych muzyków. Młode talenty - Absolwenci 2017 roku koncertem dyplomantów dołączą do tej znakomitej grupy.

Na filharmonicznej estradzie zaprezentują się: Dawid Olendzki– fortepian (nauczyciel: Marzenka Bieńkuńska), Aleksandra Jopek – skrzypce (nauczyciel: Dorota Obijalska), Dawid Rejniak – trąbka (nauczyciel: Janusz Ciepliński), Natalia Biernath – flet (nauczyciel Aneta Baca), Marta Gryc – flet (nauczyciel: Anna Kłosowska-Gryc), Dawid Jenczewski – śpiew (nauczyciel: Ewa Alchimowicz-Wójcik), Zuzanna Nalewajek – śpiew (nauczyciel: Izabela Stefańska), Klaudia Łada – śpiew (nauczyciel: Aleksandra Gudzio), Patrycja Ciborowska – saksofon (nauczyciel: Tomasz Mieczykowski), Jan Gralla – marimba (nauczyciel: Karol Jurczak). Dyrygent koncertu Maksym Dondalski – laureat wielu konkursów skrzypcowych, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie, w której naukę podjął w wieku lat 7. w klasie fortepianu prof. Lidii Zaborskiej, a także skrzypiec pod kierunkiem prof. Zdzisława Wylonka. W latach 2008–2013 studiował na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Jadwigi Kaliszewskiej i prof. Marcina Baranowskiego. Studia te ukończył z wyróżnieniem. W roku 2015 na tej samej uczelni uzyskał dyplom w klasie dyrygentury symfonicznej pod kierunkiem prof. Zygmunta Rycherta i prof. Piotra Sułkowskiego.

Życzymy młodym artystom wspaniałego piątkowego występu, a przede wszystkim udanej dalszej drogi artystycznej.

Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł. ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2249273 | 88.156.*.* 20 maj 2017 19:38

    Miałeś rację-oprócz DWÓCH OSÓB DNO I 1000 metrów mułu.Powinni zlikwidować drugi stopień,ale dopóki Dramowicz z rodzinką będzie zatrudniony,ta farsa będzie trwała.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krzysztof #2248581 | 88.156.*.* 19 maj 2017 14:20

    Tylko Zuzanna Nalewajek,sekcja pianistyczna i skrzypcowa w drugim stopniu nie istnieje i jest w pierwszej dwójce,trójce najgorszych w Polsce

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz