„Ballet Magnificat” – Spektakl. Powrót marnotrawnego

2017-04-24 11:47:30 (ost. akt: 2017-04-24 11:51:59)

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w niedzielę, o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii wystąpi amerykański zespół „Ballet Magnificat”. Tancerze zaprezentują spektakl pt. Powrót marnotrawnego, Jest to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego.

„Ballet Magnificat” – Spektakl. Powrót marnotrawnego

Autor zdjęcia: Materiały prasowe filharmonii warmińsko-mazurskiej

Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od rodziny, by zasmakować życia pełnego uciech. Gdy traci cały majątek, uświadamia sobie jaką wartość ma dom i rodzina. Jedyne, co mu pozostało oprócz wspomnień, to mała książka jego żony. Jej lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi w naprawieniu życiowych błędów oraz początkiem nowego życia…

„Ballet Magnificat”, to założona w 1986 r. amerykańska grupa baletowa z leżącego nad Missisipi miasta Jackson. Zespół w swoich programach łączy ze sobą balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne z głębokim moralnym przesłaniem. Artyści wystąpili dla ok. 12 milionów widzów na całym świecie - prezentując swoje spektakle w Stanach Zjednoczonych, a także w Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Rosji, Izraelu i w Korei, a także w krajach europejskich. Artyści nieustannie są w drodze. „Ballet Magnificat” wystawia ponad 200 spektakli rocznie.

Na wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm zespołu Ballet Magnificat ( „Dallas Morning News”) składa się innowacyjna mozaika styli tanecznych – od klasycznego przez jive’a , aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.

„Ballet Magnificat” występuje w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”.


Syn Marnotrawny - zapowiedz spektaklu


Bilety w cenie: 60 zł normalny i 50 zł ulgowy do nabycia w kasie pon. –pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB