W Filharmonii: Koncert pełen śpiewu…

2017-04-12 10:15:13 (ost. akt: 2017-04-12 10:30:18)
W Filharmonii: Koncert pełen śpiewu…

Autor zdjęcia: mat. reklamowe

W finałowym koncercie VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Mława 2017” w dniu 21 kwietnia 2017 r. ,o godz19.00 wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią najzdolniejsi młodzi wokaliści.

Konkursy muzyczne, niejednokrotnie stają się przepustką do kariery dla młodego pokolenia wykonawców. Są doskonałą okazją do konfrontacji własnych umiejętności, dając możliwość pokazania się i bycia zauważonym przez jurorów oraz publiczność. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie z finalistami konkursu wokalnego „Mława 2017”. W dwóch konkursowych kategoriach wezmą udział: uczniowie szkół muzycznych II stopnia, oraz studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych z całego kraju. Organizatorzy konkursu - dyrekcja Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w informatorze skierowanym do uczestników konkursu napisali:

Warto jednak zauważyć, że sprawą bardzo wyjątkową naszego konkursu jest fakt odbywania finałowego etapu w Olsztynie - wraz z towarzyszeniem Orkiestry Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wspaniała okazja (i wyzwanie) duża scena, duża widownia, i świetna orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Z pewnością dla wielu młodych wokalistów koncert z filharmonikami będzie pierwszym w życiu występem z profesjonalną orkiestrą symfoniczną. A w konkursowym repertuarze m.in. utwory: Verdiego, Mozarta, Pucciniego, Moniuszki, Rossiniego. Życząc wszystkim uczestnikom konkursu „wyśpiewania” jak najlepszych lokat zapraszamy miłośników klasycznego śpiewu do wysłuchania finałowego konkursowego koncertu pełnego arii i pieśni w wykonaniu młodych adeptów sztuki wokalnej.

Bilety w cenie: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii. Serdecznie zapraszamy!

21 kwietnia 2017, piątek, godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii

Koncert we współpracy z VI Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym w Mławie

Piotr Sułkowski – dyrygent
Soliści: finaliści Konkursu Wokalnego Mława 2017
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2223964 | 88.156.*.* 15 kwi 2017 15:03

    A kiedy będzie koncert w porozumieniu z konkursem wokalnym w DŻwierzutach/???Zwyciężca złotego buraka ćwikłowego wystąpi na deskach naszej filharmonii.Buahahahhaha!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz