W Filharmonii: Koncert pełen śpiewu…

2017-04-12 10:15:13 (ost. akt: 2017-04-12 10:30:18)

W finałowym koncercie VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Mława 2017” w dniu 21 kwietnia 2017 r. ,o godz19.00 wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią najzdolniejsi młodzi wokaliści.

W Filharmonii: Koncert pełen śpiewu…

Autor zdjęcia: mat. reklamowe

Konkursy muzyczne, niejednokrotnie stają się przepustką do kariery dla młodego pokolenia wykonawców. Są doskonałą okazją do konfrontacji własnych umiejętności, dając możliwość pokazania się i bycia zauważonym przez jurorów oraz publiczność. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie z finalistami konkursu wokalnego „Mława 2017”. W dwóch konkursowych kategoriach wezmą udział: uczniowie szkół muzycznych II stopnia, oraz studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych z całego kraju. Organizatorzy konkursu - dyrekcja Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w informatorze skierowanym do uczestników konkursu napisali:

Warto jednak zauważyć, że sprawą bardzo wyjątkową naszego konkursu jest fakt odbywania finałowego etapu w Olsztynie - wraz z towarzyszeniem Orkiestry Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wspaniała okazja (i wyzwanie) duża scena, duża widownia, i świetna orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Z pewnością dla wielu młodych wokalistów koncert z filharmonikami będzie pierwszym w życiu występem z profesjonalną orkiestrą symfoniczną. A w konkursowym repertuarze m.in. utwory: Verdiego, Mozarta, Pucciniego, Moniuszki, Rossiniego. Życząc wszystkim uczestnikom konkursu „wyśpiewania” jak najlepszych lokat zapraszamy miłośników klasycznego śpiewu do wysłuchania finałowego konkursowego koncertu pełnego arii i pieśni w wykonaniu młodych adeptów sztuki wokalnej.

Bilety w cenie: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii. Serdecznie zapraszamy!

21 kwietnia 2017, piątek, godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii

Koncert we współpracy z VI Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym w Mławie

Piotr Sułkowski – dyrygent
Soliści: finaliści Konkursu Wokalnego Mława 2017
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2223964 | 88.156.*.* 15 kwi 2017 15:03

    A kiedy będzie koncert w porozumieniu z konkursem wokalnym w DŻwierzutach/???Zwyciężca złotego buraka ćwikłowego wystąpi na deskach naszej filharmonii.Buahahahhaha!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz