MOK zaprasza na spotkanie z Teresą Lipowską i Tomaszem Gęsikowskim

2017-03-09 10:59:45 (ost. akt: 2017-03-09 11:09:31)
MOK zaprasza na spotkanie z Teresą Lipowską i Tomaszem Gęsikowskim

Autor zdjęcia: MOK Jeziorany

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl "Spotkania z Kulturą w Jezioranach". Gośćmi pierwszego wydarzenia, będą Teresa Lipowska i Tomasz Gęsikowski.

W czwartek (9 marca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkanie z kulturą. Gośćmi będą znani aktorzy: Teresa Lipowska i Tomasz Gęsikowski. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, nie zabraknie poezji i rozmów o zawodowym i prywatnym życiu aktorów.

Teresa Lipowska - ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”. Występuje w serialu M jak miłość, jako Barbara Mostowiak. Jest jedną z bohaterek książki Siła codzienności.

Tomasz Gęsikowski - Absolwent warszawskiej PWST. Aktor filmowy i teatralny. Był związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ostatnio grał w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” w reż. M.Wojtyszki w Teatrze Palladium w Warszawie. Grał w filmach produkcji francuskiej : „Memoire de Glace” i „Racine”, a obecnie przygotowuje się do zdjęć w angielskim filmie „Emigrants adventures’, w którym zagra m.in. u boku Hugh Granta. Szerszej widowni znany z ról w serialach: „Samo życie”, „Tango z aniołem”, „Regina”, „Czas honoru”, „Hotel 52″, „Ojciec Mateusz”.

"Spotkania z kulturą w Jezioranach"
MOK Jeziorany, sala widowiskowa
9 marca (czwartek), godz. 18

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB