Nasze "Quo Vadis" ma szansę podbić sale koncertowe na świecie

2017-02-28 22:12:11 (ost. akt: 2017-03-01 10:24:24)
Nasze Quo Vadis ma szansę podbić sale koncertowe na świecie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

We wtorek w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyło się spotkanie z miłośnikami muzyki i dziennikarzami w sprawie pierwszego wydania płytowego "Quo Vadis" Feliksa Nowowiejskiego, w wykonaniu muzyków z Olsztyna.

Wtorkowe spotkanie w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poświęcone było najnowszemu dziełu muzyków w filharmonii i pierwszemu wydaniu płytowemu "Quo Vadis" Feliksa Nowowiejskiego.

Nagranie „Quo vadis”, najbardziej znanego w świecie dzieła Feliksa Nowowiejskiego, zostało zrealizowane w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w sierpniu i listopadzie 2016 roku. Dzieło powstało pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, a sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury oraz wsparciu urzędu marszałkowskiego.

— To piękne wydanie, jest podsumowaniem Roku Feliksa Nowowiejskiego na Warmii i Mazurach — powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Oratorium zostało nagrane w sali Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, a zarejestrowała je na nośniku elektronicznym firma „Dux”. Płyta zostanie zgłoszona do tegorocznej nagrody Fryderyki. W nagraniach wziął udział także krakowski chór Górecki Chamber Choir.

— Dzieło jest przepiękne, monumentalne i wymaga olbrzymich umiejętności technicznych od solistów — mówiła sopranistka Aleksandra Kurzak w jednym z wywiadów.

Obok Aleksandry Kurzak w nagraniu wzięli udział inni wybitni śpiewacy: Artur Ruciński (baryton), Rafał Siwek (bas) Sebastian Szumski (baryton). Na organach zagrał Arkadiusz Bialic. Wystąpił także świetny Górecki Chamber Choir z Krakowa przygotowany przez Włodzimierza Siedlika oraz orkiestra symfoniczna filharmonii w Olsztynie.


Dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski podkreśla, że to wielki sukces móc promować tak wspaniałego artystę i tak wybitne dzieło z tak wielkimi wykonawcami.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB