Zobacz kultowe okładki winyli w BWA

2017-01-13 18:32:40 (ost. akt: 2017-01-13 16:43:02)
Zobacz kultowe okładki winyli w BWA

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Winyle wracają do łask. W świecie cyfrowych plików z muzyka, to własnie ten klasyczny nośnik przestał być przestarzałą technologią, a stał się kultowym gadżetem.

"Słynne płyty - słynne okładki" to tytuł wystawy okładek płyt winylowych pochodzących ze zbiorów olsztyńskiego kolekcjonera Jerzego Kurowskiego, którą od 26 stycznia będzie można oglądać w olsztyńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Na wystawie zobaczymy około 450 okładek, w tym 60 powstałych z udziałem Andy Warhola.

- Jest to prawdopodobnie największa w Polsce kolekcja okładek "króla popartu" - opowiada specjalista ds. wystaw i promocji BWA, Justyna Banasiak. - W ekspozycji znajdą się legendarne okładki m.in. takich zespołów jak The Rolling Stones czy The Beatles .

Osobna część wystawy poświęcona będzie polskim autorom z Rosławem Szaybo, Stanisławem Zagórskim i Markiem Karewiczem na czele. Wystawie będzie towarzyszyć obszerne wydawnictwo opisujące historię "sztuki na okładkach", ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Andy Warhola, opatrzone barwnymi reprodukcjami wszystkich eksponowanych prac.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek (26 stycznia) o 18:00 w siedzibie galerii przy ul. Piłsudskiego 38. Wystawę można oglądać do 5 marca w sali kameralnej i holu BWA.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB