Wspomnienie prof. Bohdana Głuszczaka oraz Pantomimy Olsztyńskiej w Planecie 11

2016-12-15 15:28:14 (ost. akt: 2016-12-15 15:51:20)
Wspomnienie prof. Bohdana Głuszczaka oraz Pantomimy Olsztyńskiej w Planecie 11

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Przez dwadzieścia lat rozsławiał Olsztyn w kraju i na świecie. Prekursorska metoda arteterapii, stosowana przez prof. Bohdana Głuszczaka w pracy z niesłyszanymi aktorami-amatorami, przyniosła niezwykłe efekty. Czas, by podopieczni wspomnieli swojego mentora. Artyści przedstawią etiudę „Wspomnienie”, inspirowaną twórczością znakomitego reżysera.

Zobacz także: Przyjaciele, znajomi i mieszkańcy Olsztyna pożegnali Bohdana Głuszczaka Przyjaciele, znajomi i mieszkańcy Olsztyna pożegnali Bohdana Głuszczaka Bohdan Głuszczak zmarł 3 lutego 2016 r. po długiej i ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę na Cmentarzu Komunalnym w...
Niedługo minie rok od śmierci prof. Bohdana Głuszczaka, reżysera, aktora i pedagoga oraz twórcy największych sukcesów Pantomimy Olsztyńskiej. Ten amatorski teatr głuchych osiągnął na artystycznej drodze wyżyny, jakich często nie osiągają teatry zawodowe. Przez dwadzieścia swoich najlepszych lat rozsławiał Olsztyn w kraju i na świecie. Prekursorska metoda arteterapii, stosowana przez Bohdana Głuszczaka w pracy z niesłyszanymi aktorami-amatorami, przyniosła niezwykłe efekty.

Nie ma już Pantomimy Olsztyńskiej, zabrakło prof. Bohdana Głuszczaka, ale pozostała legenda, wspomnienia i książka „Milczący komedianci”, w której opisano historię tego zespołu i jego współtwórcy.

W najbliższy wtorek (20 grudnia) w Planecie 11 odbędzie się spotkanie z autorem książki Tadeuszem Prusińskim, Dominiką Radaszewską oraz Czarkiem Żarczyńskim, dawnymi aktorami Pantomimy Olsztyńskiej.

Artyści przedstawią etiudę „Wspomnienie”, inspirowaną twórczością znakomitego reżysera. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy przez Barbarę Pardę. Początek o godz. 17.00.


Milczący komedianci
Wtorek (20 grudnia), godz. 17
Planeta 11, al. Piłsudskiego 38Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB