Nawarstwia i komplikuje. Tożsamość zapisana w olsztyńskiej galerii

2016-11-03 12:35:52 (ost. akt: 2016-11-03 12:36:20)
Nawarstwia i komplikuje. Tożsamość zapisana w olsztyńskiej galerii

Autor zdjęcia: Izabella Janiszewska-Obarek

Izabella Janiszewska-Obarek uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe, malarstwo na jedwabiu i gwasz. Inspiracją jej prac niezmiennie pozostaje natura i związane z nią przeżycia wewnętrzne. 10 listopada odbędzie się wernisaż jej wystawy pt. "Tożsamość zapisana".

Izabella Janiszewska-Obarek brała udział w 16 wystawach indywidualnych i 72 zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w kolekcjach muzealnych i zbiorach prywatnych: w Polsce, Szwecji, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Kanadzie, USA, Watykanie. W tym roku mija 40 lat jej pracy twórczej i 20 lat pracy pedagogicznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Twórczość moja wyrosła z emocji, przetworzonych w zapis w pełnej rozpiętości - od prostoty do komplikacji, od statyki do dynamiki, innym razem od powszechności konwencji do indywidualizacji. Za pośrednictwem języka sztuki sygnalizuję najmniej uchwytne tajemnice. Nawarstwiam i komplikuję, odsyłając widza do świata widzianego — pisze o sobie artystka.

Wernisaż wystawy "Tożsamość zapisana" odbędzie się w czwartek (10 listopada) o godz. 18 w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.


Wystawa pt. "Tożsamość zapisana" / Izabella Janiszewska-Obarek
Wernisaż 10 listopada (czwartek), godz. 18:00

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, al. Piłsudskiego 38

Wystawa czynna od 10 listopada do 4 grudnia w sali głównej.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB