Wielka Gra z Harrym Potterem w Planecie 11

2016-10-26 15:06:23 (ost. akt: 2016-10-26 15:07:09)
Wielka Gra z Harrym Potterem w Planecie 11

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Wielka Gra to coroczny turniej, organizowany w Planecie 11, w którym mogą się sprawdzić miłośnicy literatury. W ubiegłych latach tematem przewodnim był m.in. Hobbit lub Igrzyska Śmierci. W tym roku bibliotekarze jako głównego bohatera wybrali Harry'ego Pottera. Eliminacje odbędą się 7 listopada, zaś wielki finał 19 listopada.

Dlaczego Harry Potter? Bo jego popularność nie słabnie. Dodatkowo właśnie nastąpiła premiera nowej części "Harry Potter i przeklęte dziecko". Jednak w Planecie 11 pytania będą dotyczyć tylko siedmiu poprzednich książek, czyli: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci. Co ważne, pytania będą dotyczyć tylko książek a nie filmowych adaptacji. Dlatego radzimy dobrze zaznajomić się z lekturą.

Wielka Gra składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, które są zaplanowane na 7 listopada o godzinie 16.30 i odbędą się nie tylko w Planecie 11, ale też w innych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy biorący udział w eliminacjach otrzymają do rozwiązania test składający się z około 40 pytań (otwartych i zamkniętych). Najlepsi uczestnicy uzyskają awans do finału. Ten zaś odbędzie się w Planecie 11, 19 listopada o godzinie 12.00.

Udział jest bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale pytania lub ewentualne zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie prosimy przysyłać na adres: kasia.mierkowska@planeta11.pl i kasia.tomaszewicz@planeta11.pl.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. abonamenty na multimedia do Planety 11, książki i gadżety z Harrym Potterem, wejściówki do kina i innych olsztyńskich obiektów kulturalnych.

Więcej informacji oraz regulamin na stronie: www.planeta11.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB