Kobieta z trzema piersiami i śpiew... Młodzi aktorzy z Olsztyna wyśpiewali nagrodę [FILM]

2016-10-24 11:04:10 (ost. akt: 2016-10-24 14:44:11)
Kobieta z trzema piersiami i śpiew... Młodzi aktorzy z Olsztyna wyśpiewali nagrodę [FILM]

Autor zdjęcia: arch. Teatru Jaracza

Iluzjonista-podpalacz, kobieta z brodą, kobieta z trzema piersiami i inni cyrkowi artyści, których sława już minęła to bohaterowie nagrodzonego w Toruniu spektaklu "Zespół Śmierci i Tańca" z Olsztyna.

„Zespół Śmierci i Tańca” to komediowy spektakl muzyczny oparty na utworach zespołu The Tiger Lillies, w autorskich tłumaczeniach Szymona Jachimka. Przedstawienie, które swoją premierę na deskach Teatru Jaracza miało 16 kwietnia 2016 roku, ma formę cyrkowego show z muzyką na żywo (surowe brzmienia kontrabasu, klawiszy i cyrkowej perkusji) oraz efektownymi, rewiowymi choreografiami z elementami akrobatycznymi.

Bohaterami tej opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno już minęła — kobieta z brodą, iluzjonista-podpalacz, kobieta z trzema piersiami i trzema nogami... Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klownów, żeby śpiewać o tym, co także nam „śni się po nocach”, ale do czego nie mamy odwagi się przyznać.

Ten Dziwów Cyrk przygotowany przez aktorów Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie zwyciężył w Przygrywce, czyli I Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce. Podczas gali 23 października w Toruniu dodatkowo laur dla najlepszej aktorki zdobyła Magdalena Wojtacha, a nagrodę dla najlepszego aktora Darian Wiesner!Uczestnikami "Przygrywki" byli m.in. studenci PWST Kraków, Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni czy Akademii Teatralnej z Warszawy. W jury przeglądu znaleźli się: Jacek Bończyk, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz, Maciej Wojtyszko i Anna Wołek.

Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies, scenariusz: Szymon Jachimek, reżyseria: Tomasz Valdall Czarnecki, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie
Tak cieszyli się absolwenci Studium im. Sewruka po ogłoszeniu werdyktu:
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB