Koncert Rodzinny – „Odkrywanie świata dźwięków”

2016-10-04 10:22:17 (ost. akt: 2016-10-04 10:24:30)
Koncert Rodzinny – „Odkrywanie świata dźwięków”

Autor zdjęcia: materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

„W oboju trzeba się zakochać” – mówi Arkadiusz Krupa prezentując w filmie na You Tube swój instrument – obój. Podczas „Koncertu rodzinnego” w Filharmonii, w niedzielę 9 października 2016r., o godz.11.00 Arkadiusz Krupa wraz z I oboistką warmińsko-mazurskiej filharmonii Agnieszką Zwolską pokażą wszystkie „tajemnice” tego instrumentu oraz opowiedzą o jego roli w odkrywaniu świata dźwięków. Dowiemy się również jaką ważną funkcję spełnia obój w orkiestrze, również przed koncertem. Dwojgu oboistom towarzyszyć będzie znakomita klawesynistka Ewa Mrowca oraz orkiestra smyczkowa filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

W programie arcyciekawego spotkania z obojem w roli głównej, soliści i orkiestra smyczkowa zaprezentują kompozycje kompozytorów epoki Baroku: Antonio Vivaldiego, Nicoli Porpory, Georg’a Friedricha Haendla, Johanna Sebastiana Bacha oraz Jana Pachelbela. Nie zabraknie konkursowych pytań, a co za tym idzie nagród dla zwycięzców. Pierwsze z pytań możemy publiczności „Koncertu rodzinnego” zdradzić już dziś. Brzmi ono: Czy obój ma rodzinę? Przygotujcie odpowiedz na te pytanie i do zobaczenia na koncercie w Filharmonii!

Bilety w cenie: normalny - 30 zł, ulgowy - 22 zł do nabycia pon.-pt , w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową Filharmonii: bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Arkadiusz Krupa prezentuje obój, a więcej tajemnic o tym instrumencie na koncercie rodzinnym w Filharmonii:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB