POP Filharmonia - Magia Polskiej Piosenki

2016-09-27 16:27:17 (ost. akt: 2016-09-27 16:32:40)
POP Filharmonia - Magia Polskiej Piosenki

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W pierwszym koncercie z cyklu POP Filharmonia – Magia Polskiej Piosenki w dniu 1 października 2016 r., o godz.18.00 w sali koncertowej wystąpią: Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Artyści wystąpią z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Konrad Mastyło - fortepian, Michał Chytrzyński – skrzypce i Michał Braszak – kontrabas.

W programie koncertu usłyszymy m.in. kompozycje: Flisacy, Karuzela z Madonnami, Widzialność Marzeń, Na Moście w Avignon, Niepewność, Warto Wierzyć, Różyczka, Dzień Dobry Uszanowanie, W Małym Kinie, Graj Cyganie, Zimny Drań, Sekretarka, Pejzaż Horyzontalny

Beata Rybotycka to absolwentka PWST w Krakowie. Jest aktorką Starego Teatru w Krakowie, gościnnie występowała w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie oraz w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Od wielu lat jest artystką Piwnicy pod Baranami. Prezentuje utwory znakomitych krakowskich kompozytorów takich jak m.in.: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Andrzej Zarycki, Zbigniew Preisner.

Zaś autorami słów do śpiewanych przez nią piosenek są niemniej wybitni twórcy tacy jak: Leszek Aleksander Moczulski, Zbigniew Książek czy Michał Zabłocki. W swym dorobku ma dwie solowe płyty: pierwsza to Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza druga to Szurum burum wydana we współpracy z Jarosławem Śmietaną. Występowała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej Hadriana Filipa Tabęckiego. Zaśpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Prezentuje swój piosenkarski dorobek w licznych recitalach autorskich oraz często występuje w towarzystwie krakowskich artystów, tym razem w Olsztynie z Jackiem Wójcickim.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony jest olbrzymim talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie. Porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!”

Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym, co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza i Woła nas Pan Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak Lista Schindlera S. Spielberga, Ostatni dzwonek M. Łazarkiewicz, serialach Dzieci z Doliny Młynów” i Urwisy z Doliny Młynów oraz programach telewizyjnych m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej i galach Zbigniewa Górnego.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 1 października 2016r. na Magię Polskiej Piosenki w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego - najbardziej krakowskich z krakowskich artystów! Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową Filharmonii


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB