„Odlotowe Koncerty” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2016-09-26 11:55:35 (ost. akt: 2016-09-27 12:13:40)
„Odlotowe Koncerty” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W czwartek i piątek w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się inauguracja nowego cyklu koncertów zorganizowanych... wraz z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. Gość koncertu znakomity amerykański dyrygent Barry Epperlay niczym pilot Jumbo Jeta zza pulpitu dyrygenckiego obierze cel muzycznej podróży i wraz z orkiestrą symfoniczną filharmoników warmińsko-mazurskich zabierze nas do swojej ojczyzny.

Dyrygent Barry Epperley, nasz „pilot” do USA, to znany aranżer, producent i pedagog, od ponad trzydziestu lat niekwestionowany spiritus movens życia muzycznego w mieście Tulsa i w całej północno-wschodniej części stanu Oklahoma, gdzie stworzył orkiestrę Signature Symphony. Artysta realizował programy muzyczne z tak legendarnymi postaciami muzyki amerykańskiej jak Duke Ellington, Count Basie, Johnny Mathis czy Tony Bennett.

Był aranżerem i producentem programów muzycznych dla korporacji Walta Disneya, a także przez trzy kadencje służył w Białym Domu jako dyrygent Orkiestry Kameralnej Armii Stanów Zjednoczonych. Współuczestniczył wówczas w koncertach dla wybitnych gości z udziałem tak wielkich artystów jak Isaac Stern, Leonard Bernstein, czy tancerka, Gelsey Kirkland.

W programie koncertowego lotu do USA w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej usłyszymy m.in utwory kompozytorów: Leroy’a Andersona, Leonarda Bernsteina, Samuela Barbera, Dave Brubecka, Aarona Coplanda, Duke Ellingtona, Ferde Grofé.

Współorganizatorem „Odlotowego koncertu” jest Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. To otwarte w styczniu 2016 roku, położone w sercu regionu międzynarodowe lotnisko z pełną infrastrukturą do obsługi samolotów w ruchu krajowym i międzynarodowym zarówno w trybie rejsowym i czarterowym. Port Lotniczy Olsztyn – Mazury w Szymanach zajmuje powierzchnię 322 ha. Główny budynek nawiązujący do architektury Warmii i Mazur posiada salę odpraw o powierzchni 1300 m2, 6 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej chec-in. W Porcie znajdują się sklepy wolnocłowe, pomieszczenia business class, sale konferencyjne, gastronomia, Rent a Car, strefa dla dzieci oraz taras widokowy.


Serdecznie zapraszamy w dniu 29 i 30 września 2016r. na dwa muzyczno – czarterowe pełne niespodzianek loty z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury – Filharmonia.

„Odlotowy koncert”
Miejsc: 2x 505 osób

Odlot: 29-09-2016, /czwartek/, godz.19:00 linia: Filharmonia, rejs: 001, kierunek: USA
Odlot: 30-09-2016, /piątek/, godz.19:00 linia Filharmonia , rejs: 002, kierunek: USA
Bilety w cenie: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy.

Do zobaczenia na pokładzie!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB