„Wszystko przez judasza”. Komedia kryminalna w olsztyńskim CEiIK-u

2016-09-22 13:36:55 (ost. akt: 2016-09-22 13:39:55)
„Wszystko przez judasza”. Komedia kryminalna w olsztyńskim CEiIK-u

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Do czego służy mały otwór w drzwiach? W tej sztuce znajdziecie odpowiedź na to przekorne pytanie. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na spektakl „Wszystko przez judasza” Andrzeja Ballo.

Kanwą opowieści są perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze wiedzione komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów. Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów. Piotr, Ada, Karol i Hanna- postaci ciekawie zarysowane i niebanalne w sieci dziwnych, wręcz nieoczekiwanych sekwencji i powiązań. Komedia z filozoficznym przesłaniem traktująca o ludzkich słabościach, niezależnych w tym wypadku od intelektu i zdolności człowieka. Wszyscy jesteśmy wystawiani nieustannie na pokusy i zazwyczaj bywamy wobec nich bezsilni. Wartka intryga z zaskakującym epilogiem. Jest tu też Szekspir i Tarantino. I to dosłownie.

Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi. Konwencja tej sztuki to oczywiście kryminał. Czarny jak humor.


Obsada olsztyńska: Katarzyna Jamróz, Julita Kożuszek, Maciej Damięcki, Artur Dziurman.

Spektakl odbędzie się 9 października 2016 roku o godz. 19.00 w sali widowiskowej CEiIK-u (ul. Parkowa 1, Olsztyn). Sala otwarta będzie dla widzów od godz. 18.30.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia od 8 września wyłącznie w kasie CEiIK w godz. 8.00-18.00 (poniedziałek-sobota); tel. do kasy: 89 513 17 34.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB