Jazz zabrzmi w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2016-09-20 11:42:18 (ost. akt: 2016-09-20 11:49:19)
Jazz zabrzmi w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W niedzielę 25 września, o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii wystąpi „Nahorny Trio” w składzie Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja.

Treść koncertów istniejącego od 1992 roku zespołu Włodzimierza Nahornego stanowią wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje lidera, które choć utrzymane w kanonie muzyki jazzowej, noszą jednocześnie romantyczne i bardzo słowiańskie piętno.

Tym bardziej, że wiele utworów zostało zainspirowanych m.in. muzyką Chopina czy Szymanowskiego, która wyjątkowo dobrze komponuje się z jazzową stylistyką. Całości tego wykwintnego, wolnego od pustej ekstrawagancji wieczoru dopełni obecność dwójki znakomitych, doskonale znanych jazzowej publiczności instrumentalistów: kontrabasisty, Mariusza Bogdanowicza oraz perkusisty, Piotra Biskupskiego.
To oni towarzyszyć będą na estradzie twórcy Jej portretu.

W programie pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu JAZZ w Filharmonii w wykonaniu „Nahorny Trio” usłyszymy kompozycje lidera zespołu Włodzimierza Nahornego, będą to m.in. Nadzieja smutnego serca, Heroes, I’ll Remember December, Jews, Kocham O’kee, Treść lata, Czas rozpalić piec, Kurpie (tematy z polskich pieśni ludowych w aranżacji W. Nahornego)

Jako że, artystyczny życiorys Włodzimierza Nahornego, wyjątkowego kompozytora a zarazem jednego z pierwszych w kraju multiinstrumentalistów to niemal cała historia polskiego jazzu, niezapomniane wrażenia są zapewnione. Tym bardziej, iż mimo olbrzymiej popularności, entuzjastycznych recenzji („Chopin jazzu”) Włodzimierz Nahorny pozostaje sobą: ujmującym, ciepłym człowiekiem o wielkiej wrażliwości i skromności.

Serdecznie zapraszamy na JAZZ w Filharmonii w wykonaniu „Nahorny Trio”. Bilety w cenie 40zł. normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii (pon.-pt.10-18.00) oraz poprzez stronę internetowąKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB