Narodowe Czytanie „Quo vadis”

2016-08-31 15:48:41 (ost. akt: 2016-08-31 15:51:07)
Narodowe Czytanie „Quo vadis”

Już 3 września o godz. od 11.00 odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie przygotowały szereg atrakcji związanych z wiekopomnym dziełem naszego Noblisty.

Fragmenty powieści odczytają aktorzy, Hanna Banasiak i Jarosław Cupriak, a o tym, co łączy Sienkiewicza i Nowowiejskiego opowie Krzysztof Szatrawski. O wyjątkową oprawę muzyczną wydarzenia zadba z kolei Ania Broda, która wystąpi z projektem „Poezja antyczna”.

Równolegle rozgrywać się będzie wyjątkowa Literacka gra miejska, w której uczestnicy będą mogli podążyć śladem bohaterów powieści i odkryć pomijane na co dzień magiczne zakątki olsztyńskiej starówki. Gra będzie przyjemna i ciekawa, natomiast uczestnicy, którzy pomyślnie ją ukończą, skosztować będą mogli lodów naturalnych prosto z lodziarni „Kroczek”.

Prosimy o zabranie własnych egzemplarzy dzieła Sienkiewicza, gdyż na koniec przewidujemy tzw. otwarty mikrofon, podczas którego będzie można przeczytać ulubiony fragment „Quo vadis” oraz zdobyć unikalny stempel, potwierdzający uczestnictwo w Narodowym Czytaniu.

Termin: sobota, 3 września w godz. 11.00-13.30
Miejsce: plac przy Starym Ratuszu obok siedziby Wojewódzkiej Biblioteki
Wstęp wolny! Zapraszamy.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB