Teatr Jaracza bez barier dla osób niepełnosprawnych

2016-06-23 18:25:22 (ost. akt: 2016-06-23 22:00:00)
Teatr Jaracza bez barier dla osób niepełnosprawnych

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W niedzielę (19.06) po raz pierwszy w olsztyńskim Teatrze Jaracza wykorzystano zakupione zestawy do audiodeskrypcji, dzięki któremu osoby niedowidzące i niewidome mogły w pełni uczestniczyć w spektaklu.

Z tego typu rozwiązania korzysta wciąż niewiele teatrów w Polsce. - Są takie spektakle, grane między innymi przez Teatr Współczesny w Warszawie i Teatr Polski we Wrocławiu. Teraz do tych placówek dołączył Teatr Jaracza. Chcemy być teatrem bez barier. Audiodeskrypcja polega na tym, że osoby niewidome i niedowidzące otrzymują zestawy słuchawkowe, z którymi wchodzą na widownię - mówi Maciej Lewandowski z Teatru Jaracza.

- Spektakl grany jest normalnie, ale osoby niewidome i niedowidzące otrzymują dodatkowy opis lektorski, żeby uruchomić wyobraźnię - dodaje.Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Kultura Dostępna. Teatr Jaracza realizuje go we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski oraz Ełckim Centrum Kultury. Spektakle z audiodeskrypcją odbędą się w następujących terminach:

„Dziwka z Ohio”: 03.07 w Ełku

„Tango”: 16.10 w Olsztynie; 13.11 w Ełku


kraw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB