Spektakle dla niewidomych w Teatrze Jaracza

2016-06-14 20:54:20 (ost. akt: 2016-06-14 17:07:06)
„Dziwkę z Ohio” będzie można zobaczyć na Scenie Kameralnej

„Dziwkę z Ohio” będzie można zobaczyć na Scenie Kameralnej

Autor zdjęcia: Archiwum teatru

Po raz pierwszy zestaw do autodeskrypcji zostanie wykorzystany podczas przedstawienia "Dziwka z Ohio". Dla osób niewidomych i niedowidzących Teatr Jaracza przygotował darmowe wejściówki.

Teatr Jaracza konsekwentnie realizuje założenia kultury bez barier. W czerwcu odbędzie się pierwsze przedstawienie z wykorzystaniem zakupionego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego systemu autodeskrypcji, dzięki którym osoby niewidome i niewidzące będą mogły w pełni współuczestniczyć w dwóch spektaklach z repertuaru Teatru Jaracza.

Z tego typu rozwiązania korzysta wciąż niewiele teatrów w Polsce - Są takie spektakle grane między innymi przez Teatr Współczesny w Warszawie i Teatr Polski we Wrocławiu. Teraz do tych placówek dołączył Teatr Jaracza. Chcemy być teatrem bez barier. Atodeskrypcja polega na tym, że osoby niewidome i niedowidzące otrzymują zestawy słuchawkowe, z którymi wchodzą na widownię - mówi Maciej Lewandowski z Teatru Jaracza - Spektakl grany jest normalnie, ale osoby niewidome i niedowidzące otrzymują dodatkowy opis lektorski, żeby uruchomić wyobraźnię - dodaje.Z autodeskrypcją zostaną wystawione dwa spektakle: "Dziwka z Ohio" i "Tango". Wejściówki na przedstawienia można odebrać w Polskim Związku Niewidomych Odział Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

"Dziwka z Ohio" 19.06 w Olsztynie; 03.07 w Ełku

"Tango" 16.10 w Olsztynie; 13.11 w Ełku


kraw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB