Trzeci świat i uchodźcy w Olsztynie. Ten spektakl bierze problemy świata na klatę

2016-06-07 12:34:56 (ost. akt: 2016-06-07 12:33:32)
Trzeci świat i uchodźcy w Olsztynie. Ten spektakl bierze problemy świata na klatę

Autor zdjęcia: mat. prasowe

W "Śmierci Kalibana" mamy podobno na tacy problemy krajów trzeciego świata, uchodźców, ilustrację naszego stosunku do nich i pomysły na rozwiązanie tych... kłopotów. Przekonajcie się sami, wstęp na spektakl jest wolny.

Autorka przedstawienia, Magda Fertacz, to absolwentka studiów dziennikarskich, dramatopisarka, autorka scenariuszy filmowych, piosenek i opowiadań. Laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2008), wyróżniona w Konkursie Radom Odważny (2005).

Za „Absynt” zrealizowany przez Aldonę Figurę otrzymała drugą nagrodę na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. To tylko niektóre z jej osiągnięć. Warto dodać, że „Śmierć Kalibana” ma za sobą zagraniczne próby czytane: w Akademie der Kunste w Berlinie i TeatroValle-Inclan w Madrycie.„Śmierć Kalibana” w wykonaniu Grupy Teatralnej KOKON
7 czerwca (wtorek), godz. 18:00
Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena
ul. Okopowa 1, Olsztyn

Wstęp wolny!


Reżyseria: Krystyna Jędrys i zespół
Choreografia: Paweł Truchel
Muzyka: Krystyna Jędrys i Zuzanna Rogalska
Chórzystka: Zuzanna Rogalska


***
Grupa Teatralna KOKON działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie od 1995 roku. Dotychczas zrealizowała 25 premier. Wielokrotnie nagradzany zespół grał nie tylko w Olsztynie i innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego, ale również w Wilnie, Warszawie, Krakowie i Łodzi, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielu uczestników zajęć weszło na ścieżkę zawodową, wielu spełnia się, tworząc własne teatry alternatywne lub działając w szeroko pojętej kulturze w całym kraju. Zajęcia prowadzi aktorka i teatrolog, Krystyna Jędrys.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB