Śpiewajmy Poezję 2016 w Olsztynie. 11 czerwca ruszają przesłuchania

2016-06-01 20:05:21 (ost. akt: 2016-06-01 17:49:49)
Śpiewajmy Poezję 2016 w Olsztynie. 11 czerwca ruszają przesłuchania

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W środę (1 czerwca) w CEIiK-u odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca 43. Olsztyńskiej Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”. Już w następną sobotę odbędą się przesłuchania.

Pierwszy dzień festiwalu to „Kaszana zdalnie sterowana”, czyli piosenki Piotra Bukartyka w interpretacji innych artystów — m.in. Katarzyny Żak i Doroty Osińskiej, pod kierownictwem Jerzego Satanowskiego). Drugim wydarzeniem będzie koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej Elżbiety Adamiak (wśród gości m.in. Artur Andrus, Lora Szafran, Grupa MoCarta), a trzecim — występ Stanisławy Celińskiej. Wtedy wystąpią także laureaci, którzy przez dwa pierwsze dni będą walczyć o nagrodę im. Agnieszki Osieckiej.

W środę upłynął termin zgłoszeń do konkursu, nadeszło ich 20. — Decydująca jest data stempla pocztowego, więc ta liczba może się zwiększyć — tłumaczy Elwira Załoga-Kwas z CEIiK.

11 czerwca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbędą się przesłuchania konkursowe, z których zostanie wyłoniona grupa 15-16 osób, jakie wystąpią na olsztyńskim zamku. — Wśród nich jest kilka osób z rekomendacjami, młodych wykonawców, którzy już reprezentują pewien poziom — tłumaczy dyrektor CEIiK Krzysztof Stachowski. — Laureatka festiwalu „Nutka z Kropką" pod patronatem Zbigniewa Łapińskiego, dwoje laureatów konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” wskazanych przez Jerzego Satanowskiego, a także finalistę turnieju poezji śpiewanej z Włocławka.

Festiwal wyruszy 30 czerwca i potrwa do 2 lipca. Program pod linkiem poniżej.

>>>> Bukartyk, Celińska i młodzi wokaliści. Znamy program OSZ „Śpiewajmy Poezję" 2016 w Olsztynie!

łw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB