Olsztyńska aktorka z nagrodą Festiwalu Teatrów Niezależnych

2016-05-23 10:10:24 (ost. akt: 2016-05-23 11:09:44)
Olsztyńska aktorka z nagrodą Festiwalu Teatrów Niezależnych

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Olsztyńska aktorka Izabela Mańkowska-Salik wygrała jedną z trzech głównych nagród XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodzona została rola spektaklu Białego Teatru z przedstawienia "A.F. Dziennik" w reżyserii Giovanniego Castellanosa.

Spektakl "A.F. Dziennik" 20 maja został zaprezentowany na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Jedna z głównych nagród w wysokości tysiąca złotych przypadła olsztyńskiej aktorce Izabeli Mańkowskiej-Salik z Białego Teatru.

Izabela Mańkowska-Salik ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest instruktorką fitness, trenerką, laureatką ogólnopolskich konkursów recytatorskich oraz współzałożycielką i aktorką Białego Teatru z Olsztyna.

Biały Teatr powstał w lutym 2003 r. z inicjatywy Marty Andrzejczyk, Izabeli Klimowicz, Izabeli Mańkowskiej, Agnieszki Reimus i Michała Nowakowskiego. Aktorzy spotkali się w Olsztyńskim Teatrze Rapsodycznym, gdzie brali udział w dwóch projektach teatralnych, w ramach których postały spektakle "Rzecz o wolności słowa" C.K. Norwida w reżyserii Ireny Jun oraz "Deklamatoryka Tomasza Szumskiego ilustrowana bajkami Ignacego Krasickiego" w reżyserii Andrzeja Fabisiaka.

Ich inspiracją i źródłem własnego stylu jest słowo. Aktorzy do swoich spektakli wybierają teksty pierwotne, wymagające adaptacji. Artystycznie są związani z Olsztyńskim Stowarzyszeniem "Scena Babel". Biały Teatr obecnie tworzą trzy przyjaciółki: Izabela Mańkowska-Salik, Marta Andrzejczyk i Agnieszka Reimus Knezević.

Spektakl "A.F. Dziennik", za rolę w którym aktorka otrzymała nagrodę opowiada historię kilkunastoletniej dziewczyny i jej żydowskiej rodziny, ukrywającej się przez ponad dwa lata w holenderskiej oficynie. Adaptacji i reżyserii spektaklu podjął się związany z Olsztynem reżyser, aktor, twórca teatralny - Giovanny Castellanos.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Agnieszka #2430109 | 213.25.*.* 31 sty 2018 09:38

    Nie dawno Ją poznałam na ćwiczeniach, jest REWELACYJNA I MA SUPER POCZUCIE HUMORU

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. M #1998268 | 95.40.*.* 23 maj 2016 16:01

    Brawo Myszeczko!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)