Biegali z książką w ręku. Druga edycja happeningu Zaczytani - Zabiegani w Olsztynie

2016-05-16 12:08:12 (ost. akt: 2016-05-16 12:10:10)
Biegali z książką w ręku. Druga edycja happeningu Zaczytani - Zabiegani w Olsztynie

Autor zdjęcia: mat. arch. Planeta 11

Nawet deszcz nie zniechęcił mieszkańców Olsztyna do biegania z książką. W niedzielę (15 maja) odbył bieg z książką "Zaczytani - Zabiegani" organizowany przez Planetę 11. Pod biblioteką zebrało się 70 miłośników książek i sportu. Głównym celem imprezy jest promocja czytelnictwa i aktywnego wypoczynku.

"Zaczytani - Zabiegani" to happening skierowany do całych rodzin. W drugiej edycji biegu z książką w ręku wzięło udział 70 uczestników. Trasa miała ok. 500 metrów, wiodąc wokół stawku przy basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

— W dzisiejszych czasach statystyki pokazują, że ludzie mało czytają. Celem biegu jest pokazanie, że książki są atrakcyjne — mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11. — Na wszystkich twarzach uczestników było widać uśmiechy. Nie było też rywalizacji, bo bieg ma charakter rekreacyjny, dlatego nie mierzyliśmy czasu.

Miłośnikom biegania z książką do gustu przypadła rozgrzewka, jaką była zumba oraz głośne czytanie. Oprócz biegu, zorganizowano także konkursy, a na zawodników czekały liczne nagrody.

***
Happening Zaczytani - Zabiegani nagrodzono w 2015 roku w konkursie na najlepsze wydarzenie Tygodnia Bibliotek w Polsce oraz w międzynarodowym konkursie BibLibre International Library Marketing Awards.

mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB