Wiosenna gala operowa w Olsztynie

2016-05-09 08:03:58 (ost. akt: 2016-05-09 09:24:03)
Wiosenna gala operowa w Olsztynie

Autor zdjęcia: mat. prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Koncertowa Orkiestra Dęta Obwodowej Filharmonii w Kaliningradzie istnieje już blisko ćwierć wieku, w tym czasie wystąpiła przed setkami tysięcy słuchaczy z ponad 50 programami. 15 maja muzycy zagrają w Olsztynie.

W wykonaniu solistów i Koncertowej Orkiestry Dętej Obwodowej Filharmonii w Kaliningradzie im. E.F. Swietłanowa usłyszymy arie, duety i sceny z oper: Piotra Czajkowskiego, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Aleksandra Borodina, Antona Areńskiego, Modesta Musorgskiego, Michała Glinki, Georgesa Bizeta, Gaetano Donizettiego, Charlesa Lecocq’a i Umberta Giordana.

Głównym dyrygentem Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliningradzkiej jest Edward Gantowski, partnerować mu będą: Wiktor Bobkow i Roman Iwanow.

Z kaliningradzką orkiestrą podczas „Wiosennej Gali Operowej" w Olsztynie wystąpią: Laima Jonutyte (mezzosopran) — solistka Litewskiego Teatru Narodowego Opery i Baletu w Wilnie oraz soliści filharmonii w Kaliningradzie: Anait Mkrtczjan (sopran), Swietłana Polewaja (sopran), Wiktoria Bobkowa ( mezzosopran), Tatiana Żora (mezzosopran), Aleksander Dudnicki ( baryton), Siergiej Sieldiakow (bas). Usłyszmy również solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Agnieszkę Tomaszewską ( sopran) i Tomasza Krzysica (tenor).

Koncertowa Orkiestra Dęta Obwodowej Filharmonii w Kaliningradzie istnieje już blisko ćwierć wieku, w tym czasie wystąpiła przed setkami tysięcy słuchaczy z ponad 50 programami, z muzyką różnych kompozytorów. Orkiestra koncertuje z wokalistami i z solistami instrumentalistami, pod batutą zapraszanych przez siebie dyrygentów. Koncertuje również podczas imprez plenerowych, uczestnicząc w świątecznych wydarzeniach w życiu miasta.

„Wiosenna Gala Operowa”
15 maja (niedziela), godz.18:00
Filharmonia Warmińsko-Mazurska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB