Dawna dzielnica przemysłowa Olsztyna: Historia i współczesność tartaku Raphaelsohnów

2016-04-27 14:00:05 (ost. akt: 2016-04-27 19:13:24)
Dawna dzielnica przemysłowa Olsztyna: Historia i współczesność tartaku Raphaelsohnów

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Fotografie rodziny Raphaelsohnów i mieszkańców powojennego Olsztyna, plany budynku, artefakty znalezione na terenie budowy oraz inne tajemnice części dawnej "dzielnicy przemysłowej" Olsztyna będzie można oglądać od środy (27 kwietnia) w Muzeum Nowoczesności podczas wystawy "Tartak Raphaelsohnów - Historia i Współczesność".

Wystawa jest poświęcona historii olsztyńskiego tartaku Raphaelsohnów, w którym obecnie mieści się Muzeum Nowoczesności. Wszyscy mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć archiwalne fotografie rodziny Raphaelsohnów i mieszkańców powojennego Olsztyna, plany budynku, fotografie przedstawiające jego stan przed rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych, a także artefakty znalezione na terenie tartaku podczas prac budowlanych i wykopaliskowych. Otwarcie wystawy w środę (27 kwietnia) o godz. 18.

Tartak ten jest jedyną pozostałością z "dzielnicy przemysłowej" Olsztyna. Miasto w drugiej połowie XIX w. i na początku XX w. dynamicznie się rozwijało. W budynku można zobaczyć, jak wówczas wyglądały tartaczne hale, jak ubierali się olsztynianie oraz czym się zajmowali, a także jakie wynalazki wykorzystywano na co dzień.

Źródło: MOK Olsztyn

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. maro #1983327 | 88.156.*.* 28 kwi 2016 09:13

  Kogo obchodzi jakaś ruina, na która wydawane są milion złotych. Olsztyniacy chcą nowych inwestorów i nowych miejsc pracy!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ox #1983038 | 95.160.*.* 27 kwi 2016 19:49

   Takich miejsc powinno powstawać w okolicy jak najwięcej. Byłem w tym muzeum i bardzo mi się podoba chociaż jest dosyć skromne.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz