Złóż wniosek i wzbogać lokalną kulturę!

2016-04-26 12:35:00 (ost. akt: 2016-04-26 12:36:10)
Złóż wniosek i wzbogać lokalną kulturę!

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W Olsztynie można składać wnioski w ramach projektu "Wędrowna Akademia Kultury". Jest to szansa dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić lokalną kulturę nie tylko Olsztyna, ale i całego regionu. W konkursie mogą brać udział mieszkańcy całego województwa.

Każdy, kto złoży wniosek, ma szansę na zdobycie grantów na realizację pomysłów związanych z edukacją kulturalną. W tym roku budżet na nagrody wynosi 144 tys. zł, ale wartość żadnego projektu nie może być większa niż 8 tys. złotych.

- Nie myślimy przecież o kulturze jako o bezładnym zbiorze pozycji budżetowych, eventów, rozliczeń i uczestników, ale jako o potężnej sile napędzającej rozwój społeczny i objawiającej się w przestrzeni indywidualnej wolności - mówią organizatorzy przedsięwzięcia. - Projektując zatem nasze działania, chętnie sprawdzamy nowe modele i nowe mechanizmy, szukamy oryginalnych, autorskich rozwiązań pomagających nam odnaleźć nowe, ukryte dotąd zasoby kulturowe - wyjaśniają.

Zgłoszenia można składać do 3 maja do północy. W pierwszym etapie należy przedstawić wstępny opis projektu, który ocenią jurorzy. Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach, które odbędą się 20-22 maja w Olsztynie.

Następnie laureaci przygotują szczegółowe wnioski konkursowe, które będzie oceniała zewnętrzna komisja. Zgłaszać je będzie można do 20 czerwca, a pełna lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona dziesięć dni później.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, który realizowany będzie w latach 2016-18. Część projektu finansuje Narodowe Centrum Kultury.

Źródło: UM w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB