Znaleziska z Pól Grunwaldzkich: Aż 100 zabytkowych przedmiotów trafiło do konserwacji

2016-04-13 16:06:28 (ost. akt: 2016-04-13 16:06:52)
Znaleziska z Pól Grunwaldzkich: Aż 100 zabytkowych przedmiotów trafiło do konserwacji

Autor zdjęcia: WWiM

22 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się spotkanie z Piotrem Nowakowskim, kierownikiem działu archeologiczno-historycznego w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Opowie on o wykopaliskach znalezionych pod Grunwaldem. Początek o godz. 12.

W latach 2014-2015 były prowadzone prace archeologiczne z udziałem naukowców i archeologów z całej Polski i Europy: z Danii, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Znalezisk poszukiwali również pracownicy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Aż 100 zabytkowych przedmiotów trafiło do konserwacji. Były to m.in. groty strzał i bełtów, fragmenty głowni broni białej, żeleźca toporów i siekier, ostrogi i ich fragmenty czy elementy rękawicy pancernej. Wszystkie pochodzą z Bitwy pod Grunwaldem.

Podczas spotkania Piotr Nowakowski opowie o znalezionych przedmiotach na Polach Grunwaldzkich, nie tylko tych średniowiecznych, o międzynarodowej współpracy i wykopaliskach. Będzie można zobaczyć również jeden ze znalezionych przedmiotów. Część przedmiotów ciągle jest digitalizowana w Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Zakonserwowane zabytki prawdopodobnie będzie można oglądać już podczas Nocy Muzeów z 16 na 17 maja oraz internetowo na stronie cyfrowewm.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB