Gala na finał Spotkań Teatralnych

2016-04-08 22:10:42 (ost. akt: 2016-04-09 11:46:04)
Gala na finał Spotkań Teatralnych

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

W sobotę finał XXIV Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Podczas uroczystej gali w Tetrze Jaracza poznamy laureatkę lub laureata plebiscytu na Teatralną Kreację Roku. Kandydaci to: Hanna Wolicka, Marzena Bergmann i Grzegorz Gromek.

Sobotni wieczór i gala to święto ludzi teatru, nie tylko aktorów, ale wszystkich pracowników sceny Teatru Jaracza. — Będą nagrody i odznaczenia — zapowiada Giovanny Castellanos, reżyser gali, który również ją poprowadzi. — Rozstrzygniemy również plebiscyt na Teatralną Kreacje Roku. A na zakończenie wystąpi 
zespół D'Arate z Malagi z koncertem gorącej muzyki flamenco.


Przypomnijmy, że kandydatów do Teatralnej Kreacji Roku jest troje. Pierwszą rolę nominowaną do tego tytułu gra Hanna Wolicka w przedstawieniu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. To adaptacja zbioru reportaży Swietłany Aleksijewicz, białoruskiej pisarki, która w ubiegłym roku otrzymała literackiego Nobla. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Popiołek. Marzena Bergmann dostała nominację za rolę w spektaklu „W stanie zagrożenia” niemieckiego dramatopisarza Falka Richtera. Przedstawienie wyreżyserował Jacek Jabrzyk. 
Bohaterami dramatu jest zamożne małżeństwo. Ludzie ci są skupieni na konsumpcji, bardzo obawiają się o swoją ekonomiczna pozycję i coraz bardziej od siebie się oddalają. Grzegorz Gromek został nominowany za rolę w sztuce Rolanda Schimmelpfenniga „Złoty smok”. Przedstawienie wyreżyserował Iwo Vedral. Akcja „Smoka” rozgrywa się w kamienicy z azjatycką restauracją. W inscenizacji kobiety grają mężczyzn, a mężczyźni kobiety. Grzegorz Gromek występuje w sukience i szpilkach, gra na elektrycznej gitarze i śpiewa.


Sobotnia gala kończy XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne... — ...które w tym roku były bardzo udane — dopowiada Castellanos, będący również dyrektorem artystycznym Spotkań. — Publiczność dopisała, widownia była pełna, repertuar był bardzo różnorodny, nie zawsze łatwy. Jestem bardzo zadowolony.


MZG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Widz #1972278 | 83.24.*.* 9 kwi 2016 15:24

    A może, przypadkiem, będzie transmisja online? Jak kiedyś?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz