Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Reaktywacja Majakowskiego, czyli między Moskwą a Berlinem

2016-04-06 12:15:00 (ost. akt: 2016-04-06 12:13:23)
Reaktywacja Majakowskiego, czyli między Moskwą a Berlinem

Teatr Powszechny z Radomia zaprezentuje w czwartek „Majakowskiego. Reaktywację”

Autor zdjęcia: mat. prasowe Teatru Jaracza w Olsztynie

Spotkania teatralne są już na półmetku. W środę (6 kwietnia) obejrzymy historię supermenki i losy pewnej śląskiej rodziny. W czwartek (7 kwietnia) czeka nas spotkanie z Majakowskim i piosenkami z Berlina.

Podczas tegorocznych XXIV Olsztyńskich Spotkań Teatralnych na scenie Teatru Jaracza w Olsztynie obejrzymy dwanaście spektakli z całej Polski. Widzieliśmy już przedstawienia takie jak „Tato”, „Prometeusz”, „Wysocki. Powrót do ZSRR”, „Seks dla opornych”,„ Intro” oraz „Sprzedawcy gumek”.

W środę Jowita Budnik, aktorka znana z filmów „Plac Zbawiciela” i „Papusza”, wystąpi w roli Supermenki, czyli kobiety, która musi podołać wszystkim życiowym zadaniom. Monodram, który rozpocznie o godz. 17, wyreżyserował Jerzy Gudejko. Natomiast o godz. 19 Teatr Zagłębia z Sosnowca przedstawi spektakl „Koń, kobieta i kanarek” opowiadający o patriarchalnej śląskiej rodzinie.

W czwartek o godz. 17 Teatr Powszechny z Radomia zaprezentuje „Majakowskiego. Reaktywację”, a godz. 19 zobaczymy na scenie Katarzynę Zielińską i Kacpra Kuszewskiego w widowisku „Berlin, czwarta rano”. W spektaklu usłyszymy piosenki z przedwojennych kabaretów.

W piątek w programie są dwa przedstawienia — monodram „Od przodu i od tyłu” oraz „Quo vadis”. Spotkania zakończą się w sobotę uroczystą galą, podczas której wystąpi z koncertem flamenco zespół D'Arate z Malagi.

Poznamy również laureatkę bądź laureata Teatralnej Kreacji Roku. Przypomnijmy, że do tego tytułu są nominowane trzy role — Hanny Wolickiej, Marzeny Bergmann i Grzegorza Gromka. Wolicka występuje w przedstawieniu  „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Marzena Bergmann została nominowana za rolę  w spektaklu  „W stanie zagrożenia”, a Grzegorz Gromek za rolę w sztuce  „Złoty smok”.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB