OST 2016: We wtorek sprzedawcy gumek z Częstochowy i Teatr Dada

2016-04-05 09:30:08 (ost. akt: 2016-04-05 09:51:29)
OST 2016: We wtorek sprzedawcy gumek z Częstochowy i Teatr Dada

Autor zdjęcia: mat. prasowe Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Trwają XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Dzisiaj przed nami „Intro” Teatru Dada oraz „Sprzedawcy gumek” z Częstochowy. Jutro m.in. „Supermenka” z Jowitą Budnik.

Teatr im. S. Jaracza, organizator Olsztyńskich Spotkań Teatralnych, które wystartowały w sobotę, zaprosił w tym roku dwanaście spektakli z Polski. Widzieliśmy już przedstawienia takie jak: „Tato”, „Prometeusz”, „Wysocki. Powrót do ZSRR” i „Seks dla opornych”. Dzisiaj (5 kwietnia) przed nami „Intro” Teatru Dada von Bzdulow oraz „Sprzedawcy gumek” Teatru A. Mickiewicza z Częstochowy w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.

W środę (6 kwietnia) na widzów czekają dwa spektakle. Jowita Budnik, aktorka znana z filmów „Plac Zbawiciela” i „Papuszy”, wystąpi w roli supermenki, czyli kobiety, która musi podołać wszystkim życiowym zadaniom. Monodram, który rozpocznie o godz. 17, wyreżyserował Jerzy Gudejko. Natomiast o godz. 19 Teatr Zagłębia Sosnowca przedstawi spektakl „Koń, kobieta i kanarek” opowiadający o patriarchalnej śląskiej rodzinie. Ale nie jest to sielski obyczajowy obrazek bezkonfliktowego życia. Sztuka dotyczy ważnych współczesnych spraw, takich jak prawa kobiet i wpływy Kościoła na życie społeczne.

XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne zakończą się w sobotę uroczystą galą, podczas której wystąpi z koncertem flamenco zespół D'Arate z Malagi. Poznamy również laureatkę bądź laureata Teatralnej Kreacji Roku.

Przypomnijmy, że do tego tytułu są nominowane trzy role — Hanny Wolickiej, Marzeny Bergmann i Grzegorza Gromka. Wolicka występuje w przedstawieniu  „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Marzena Bergmann została nominowana za rolę  w spektaklu „W stanie zagrożenia”, a Grzegorz Gromek za rolę w sztuce „Złoty smok”.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB