Operowy wyciskacz łez prosto z Nowego Jorku w olsztyńskiej filharmonii

2016-03-31 13:08:48 (ost. akt: 2016-03-31 14:00:10)
Operowy wyciskacz łez prosto z Nowego Jorku w olsztyńskiej filharmonii

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Już w sobotę, 2 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się transmisja "Madama Butterfly" z The Metropolitan Opera Live in HD. Słynna opera Giacomo Pucciniego poruszyła miliony widzów na całym świecie.

Zapraszamy na transmisję słynnego operowego wyciskacza łez autorstwa Giacomo Pucciniego w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej. Mająca swoją premierę w 1904 roku opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie.

Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni.

Wystąpią: Kristine Opolais (sopran) jako Cio-Cio-San, Maria Zifchak (mezzosopran) jako Suzuki, Roberto Alagna (tenor) jako Pinkerton, Dwayne Croft (baryton) jako Sharpless. Soliści, chór, balet, lalkarze i orkiestra The Metropolitan Opera, Karel Mark Chichon dyrygent.

Realizatorzy: Anthony Minghella inscenizacja, Carolyn Choa reżyseria i choreografia, Michael Levine scenografia, Han Feng kostiumy, Peter Mumford światło, Blind Summit Theatre lalki.

Planowany czas trwania przedstawienia: 3 godz.40 minut (w tym dwie przerwy.)

"Madama Butterfly" w Olsztynie
Gdzie: w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, ul. Głowackiego 1
Kiedy: 2 kwietnia, godz. 18:55, sala koncertowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB