Skupiła na sobie uwagę widzów i wygrała festiwal w Olsztynie

2016-03-15 12:22:00 (ost. akt: 2016-03-15 12:24:13)
Skupiła na sobie uwagę widzów i wygrała festiwal w Olsztynie

Autor zdjęcia: mat. MOK w Olsztynie

Małgorzata Pieńkowska została laureatką IV Olsztyńskich Spotkań Jednego Aktora Solo. Aktorka znana z serialu ,,M jak miłość'' wystąpiła w monodramie „Zofia”.

Podczas IV Olsztyńskich Spotkań Jednego Aktora Solo zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek, można było obejrzeć jedenaście spektakli, w tym dziewięć konkursowych. Nagrodę prezydenta Olsztyna otrzymała Małgorzata Pieńkowska, która wystąpiła w monodramie „Zofia” autorstwa Anny Wokulik i w reżyserii Baniamina Bukowskiego.

Jest to historia matki Jana Rodowicza Anody, żołnierza AK, który zginął 7 stycznia 1949 roku w niewyjaśnionych okolicznościach, po zatrzymaniu przez UB w Wigilię 1948 roku. Więcej o spektaklu i pracy nad nim będzie można przeczytać w sobotnim wydaniu „Gazety Olsztyńskiej” w wywiadzie z Małgorzatą Pieńkowską. Był to debiut aktorki w monodramie.

Członkowie jury: Andrzej Bartnikowski, reżyser i dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek i Wiesław Geras, animator kultury, swoje indywidualne nagrody przyznali również Małgorzacie Pieńkowskiej. — Ze względu na aktorstwo — powiedział nam Bartnikowski. — Była to gra mocno wyciszona, ale skupiająca na sobie uwagę widza.Reżyser Giovanny Castellanos i Agnieszka Kołodyńska, dyrektorka MOK, wyróżnili natomiast Sebastiana Rysia za spektakl „Zupa rybna w Odessie”. Mateusz Nowak, zdobywca Grand Prix podczas ubiegłorocznych spotkań, nagrodził Szymona Majchrzaka za monodram „Pokuć”. Młodzieżowe jury nagrodę specjalną przyznało Annie Rakowskiej za monodram „Salome”.

MZG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zz #1954234 | 81.190.*.* 15 mar 2016 18:47

    taaaaaaaaaaaaaa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz