Dyktando w Planecie 11. Zmierz się z tekstem Joanny Podolak

2016-02-22 14:17:59 (ost. akt: 2016-02-22 14:18:26)
Dyktando w Planecie 11. Zmierz się z tekstem Joanny Podolak

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

We wtorek w olsztyńskiej Planecie 11 uzbrojeni w długopisy i karty papieru w szranki staną mistrzowie ortografii i po raz dziewiąty spróbują bezbłędnie napisać dyktando. Do Olsztyna na to wydarzenie zjeżdżają się ludzie z całej Polski. Sprawdź się!

"Sny, marzenia senne i mrzonki to niewątpliwie tematy wdzięczne do wszelkiego typu bajdurzenia hipochondrycznych chiromantów, uczonych w magii Zulusów i domorosłych quasi-znawców psychiatrii". Tak brzmiało pierwsze zdanie ubiegłorocznego dyktanda. Wygrał mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który przyjechał do Olsztyna tylko po to, by zmierzyć się z tekstem! Kolejna okazja do zmierzenia się z ortografią już we wtorek (23 lutego).

Tegoroczny tekst przygotowała Joanna Podolak, a przeczyta je aktor Teatru im. Stefana Jaracza, Dawid Dziarkowski.Celem dyktanda jest promocja języka polskiego wśród młodzieży i dorosłych. Udział jest bezpłatny, wystarczy przyjść do Planety 11 we wtorek (23 lutego) o godz. 17:00. Na najlepszych czekają nagrody, m.in. tablet, bilety na spektakle, abonament na multimedia do Planety 11.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB