Bankowiec z Łupstycha napisał sztukę do teatru

2016-02-10 11:29:00 (ost. akt: 2016-02-10 11:30:31)
Jerzy Szczudlik ze swoimi książkami.

Jerzy Szczudlik ze swoimi książkami.

Autor zdjęcia: wuka

Jerzy Szczudlik, mieszkaniec wsi Łupstych, poeta, prozaik i autor sztuk teatralnych, może mieć znowu powód do satysfakcji. Jego sztukę, „Ostatnią rolę” wystawił 16 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie teatr przy Stoliku, którzy tworzą olsztyńscy aktorzy teatru im. Stefana Jaracza, Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk.

„Ostatnia rola” to refleksyjna sztuka z życia wielkiego polskiego aktora Stefana Jaracza, w 1945 roku przesłuchiwanego przez NKWD ( o tym jest sztuka). Jerzy Szczudlik, z wykształcenia bankowiec, to postać nietuzinkowa. Urodził się w Sanoku.

Od piątego roku życia mieszkał w Warszawie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Jako bankowiec dłuższy czas pracował na różnych stanowiskach, w tym w banku w Luksemburgu. Warmię poznał poprzez swojego kolegę i zakochał się w tym regionie. W Łupstychu, wsi za opłotkami Olsztyna w gminie Gietrzwałd, osiedlił się kilkanaście lat temu. I tu również zaczął pisać, a pierwszą książką był zbiór fraszek ilustrowanych przez Andrzeja Mleczko. Publikował m. in. na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Ma w dorobku kilka książek: fraszki, liryki, zbiór monodramów oraz cztery sztuki wystawione przez teatr przy Stoliku. Pisze również teksty piosenek dla kapeli Wspaniałego teatru Bez Nazwy. Jest zapraszany na liczne spotkania autorskie. Obok teatru jego druga pasja jest malarstwo.

Władysław Katarzyński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bankowiec z lupstycha #1929042 | 89.228.*.* 10 lut 2016 15:14

    to tak jak alodovaro z myszynca

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz