Srebrne portrety w Olsztynie

2016-02-04 14:38:24 (ost. akt: 2016-02-04 14:33:13)
Srebrne portrety w Olsztynie

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Od dzisiaj (4.02) w olsztyńskiej galerii, można podziwiać prace wykonane nietypową techniką - obrazy są wykonane techniką mokrego kolodionu. Wernisaż o godz. 18!

Autorem unikatowych prac, jest artysta Rafał Kaźmierczak. - "Srebrne portrety" to wystawa unikatowa w skali kraju. Obrazy są wykonane techniką mokrego kolodionu. W aparacie fotograficznym naświetlana jest szklana płyta z warstwą światłoczułej substancji. Na szkle powstaje negatywowy obraz, bez możliwości wykonania odbitek i poprawek - mówią organizatorzy.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 18 w Galerii Bertrand PDF. Zaś same prace można oglądać aż do 4 marca (dni powszednie między godz. 9 a 16).

Rafał Kaźmierczak - artysta należący do stowarzyszenia Blur, artysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej i laureat nagrody "Best author FIAP". Ma na koncie sześć wystaw indywidualnych oraz kilkanaście zbiorowych i pokonkursowych - w kraju u za granicą.


Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hubert #1925187 | 83.9.*.* 4 lut 2016 22:41

    W której klasie teraz uczniowie poznają zasady interpunkcji? To niech Wam artykuły piszą o rok starsi, bo tego powyżej nie da się czytać!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz