Wernisaż wystawy rysunku Adama Wyżlica pt. „Uliczki”

2016-02-02 09:47:42 (ost. akt: 2016-02-02 09:54:57)
Wernisaż wystawy rysunku  Adama Wyżlica pt. „Uliczki”

Autor zdjęcia: mat. MOK

W poniedziałek, 8 lutego, zapraszamy do Galerii Sąsiedzi MOK (ul. Rodziewiczówny 3, Olsztyn) na wernisaż wystawy rysunku Adama Wyżlica pt. „Uliczki”. Początek godz. 17.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni grafiki prof. Piotra Obarka). Maluje nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której pochwały i sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. 26 lat temu na Starym Mieście poznał pewnego artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły młodemu adeptowi własną artystyczną drogę. Wtedy też powstały jego pierwsze prace.

Dwa lata temu, jedną śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie siedem wystaw indywidualnych i 11 zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hubert #1925185 | 83.9.*.* 4 lut 2016 22:41

    W której klasie teraz uczniowie poznają zasady interpunkcji? To niech Wam artykuły piszą o rok starsi, bo tego powyżej nie da się czytać!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz