Koncert wspomnień absolwentów szkoły muzycznej [ZDJĘCIA]

2016-01-24 18:14:38 (ost. akt: 2016-01-24 18:15:50)
Koncert wspomnień absolwentów szkoły muzycznej [ZDJĘCIA]

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jedenastu wykonawców wzięło udział w koncercie dyplomantów z lat 1994-2004. W ten sposób Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina kontynuuje obchody swego 70-lecia.


Na sobotni występ przyjechali byli uczniowie z Warszawy, Słupska i Gdańska. — Dla każdego to ogromna przyjemność — powiedziała Teresa Taradejna, dyrektorka szkoły i tez jest absolwentka. — Liczę na wieczór miłych wspomnień.
Iza Buchowska, wiolonczelistka, przyjechała z Warszawy specjalnie na jubileusz z całą rodziną — mężem, trzyletnią Basią i czteromiesięcznym Piotrusiem. — Występuję solo i w kameralnych zespołach — powiedziała nam.

— To zupełny bigos od muzyki eksperymentalnej po kolędy.
 Iza Buchowska zagrała z towarzyszeniem szkolnej orkiestry kompozycję Astora Piazzolli, a absolwentka olsztyńskiej szkoły Aurelia Luśnia, wokalistka, zaśpiewała dwie kolędy w oryginalnej aranżacji. Sobotni koncert poprowadził Daniel Dramowicz, były dyrektor szkoły. Kolejny występ absolwentów, tym razem z lat 2005-2015, zaplanowano na marzec.

Olsztyńska szkoła została założona 1945 roku przez Mirosława Dąbrowskiego. Dzisiaj ma ponad 500 uczniów. Nad ich artystycznym rozwojem czuwa ponad 100 nauczycieli. Z okazji kubileuszu Janusz B. Lewandowski, były wieloletni dyrektora szkoły opublikował książkę poświęconą jej historii.

Przypomnijmy, że Grupa WM, wydająca m.in. „Gazetę Olsztyńską” oraz dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia podpisały w ubiegłym roku porozumienie o honorowym mecenacie Grupy WM nad szkołą.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. john #1915729 | 81.190.*.* 24 sty 2016 19:28

    byłem widziałem słuchałem ,koncert był SUPERRRRRR

    ! - + odpowiedz na ten komentarz