Metropolitan Opera Live in HD: "Zaczarowany flet" Mozarta

2015-12-07 12:19:36 (ost. akt: 2015-12-07 12:34:19)
Metropolitan Opera Live in HD: Zaczarowany flet Mozarta

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/Filharmonia Warmińsko-Mazurska

„Zaczarowany flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta - Jubileuszowa retransmisja z okazji 10- lecia przekazów z Metropolitan Opera Live in HD - 12 grudnia godz. 18.55 Filharmonia Warmińsko-Mazurska.

Pierwsza w historii transmisja Live in HD z Metropolitan Opera z Nowego Jorku miała miejsce 30 grudnia 2006 roku i była odbierana w 98 kinach w 4 krajach. Transmitowaną operą był „Zaczarowany flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta. W 2015 roku cykl transmisji dociera do ponad 2000 sal kinowych i koncertowych w 70 krajach świata, zaś dotychczasową liczbę widzów na świecie szacuje się na ponad 19 milionów.

Z okazji10- lecia realizacji cyklu Met Live in HD opera „Zaczarowany flet” powraca. Na retransmisje tej opery zapraszamy w dniu 12 grudnia 2015 r., o godz.18.55 do sali koncertowej Filharmonii. „Zaczarowany flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta z Metropolitan Opera, to idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami. Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Z muzyki Mozarta w „Zaczarowanym flecie” płynie mnóstwo radosnej, pozytywnej energii.Trudno się więc dziwić, że opera ta już od dwustu lat z górą nie schodzi z afiszów na całym świecie, należy do absolutnie podstawowego repertuaru szanujących się scen muzycznych i jest wyzwaniem dla największych twórców teatralnych.
Głosy prasy
Fantastyczna inscenizacja, kostiumy i lalki autorstwa Julii Taymor wywołują zachwyt. Jak większość baśni, Zaczarowany flet to opowieść o walce dobra ze złem. Rzecz jasna, operowe potwory są tutaj pełne uroku, jak na przykład owe lalki-niedźwiedzie, które książę Tamino poskramia dźwiękami czarodziejskiego fletu. Obsada wyśmienita. Nathan Gunn w roli Papagena bryka po scenie jak akrobata. W partii Sarastra – niezrównany bas René Pape. Śliczny, czysty sopran liryczny Ying Huang debiutuje w Met jako atrakcyjna Pamina. Matthew Polenzani w roli Księcia Tamina roztacza wszystkie wdzięki swego ciepłego głosu tenorowego.
„The New York Times”

„Zaczarowany flet” („Die Zauberflöte”) – Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) Opera (Singspiel – śpiewogra) w 2 aktach KV 620 (1791). Libretto: Emanuel Schikaneder. Przekład libretta na angielski: J.D. McClatchy.

Obsada: Ying Huang jako Pamina, Erika Miklósa jako Królowa Nocy, Matthew Polenzani jako Tamino, Nathan Gunn jako Papageno, David Pittsinger jako Mówca, René Pape jako Sarastro.Soliści, chór, balet, lalkarze i orkiestra The Metropolitan Opera, James Levine dyrygent
Realizatorzy: Julie Taymor reżyseria i kostiumy, George Tsypin scenografia, Donald Holder światło, Julie Taymor i Michael Curry lalki, Mark Dendy choreografia

Gospodarzem wieczoru w Met będzie dziennikarka NBC Katie Couric. Planowany czas trwania przedstawienia: 1 godz.50 min. bez przerwy


„Zaczarowany flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta
Metropolitan Opera Live in HD

12 grudnia (sobota), godz. 18:55
Bilety w cenie: sektor I - 50 zł | sektor II - 35 zł do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową Filharmonii.


Mat. prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB