Filharmonia zaprasza do wspólnego ubrania choinki

2015-12-03 11:43:00 (ost. akt: 2015-12-03 11:45:16)
Filharmonia zaprasza do wspólnego ubrania choinki

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/Filharmonia Warminsko-Mazurska

Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza dzieci w niedzielę 6 grudnia 2015 r. o godz. 10 do wspólnego ubierania siedmiometrowej filharmonicznej choinki.

Można będzie przynieść ozdoby choinkowe z domu lub przygotować je na miejscu w Filharmonii. Choinkowe świecidełka pomogą wykonać instruktorzy olsztyńskiego Pałacu Młodzieży oraz przedstawiciele fundacji „Przyszłość dla dzieci" Gazety Olsztyńskiej. Fundacja, która za zadanie ma pomoc potrzebującym dzieciom tak pisze o sobie: Dzieci są różne. Ciekawskie, rozbiegane, pełne energii. Są i takie, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Takimi właśnie opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Jak malować bombki choinkowe? – pokaże oraz nauczy tego dzieci Pani Bogumiła Metz. W atmosferę zbliżających się Świat wprowadzi nas Chór dziecięcy „Maryjne Słowiki” powstały przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie w 2011 roku.

W chórze śpiewają dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Pod dyrekcją założycielki chóru Pani Magdaleny Kowalewskiej dzieci zaśpiewają najpiękniejsze kolędy. Usłyszymy m.in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Hej, w Dzień Narodzenia”, „Lulajże, Jezuniu”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Cicho wszędzie”, „Jam jest dudka”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Północ już była”, „Przybieżeli do Betlejem”.

Około godziny 12.00 odbędzie się spotkanie z artystami, grającymi główne role w spektaklu „Amahl i nocni goście”. A nad wszystkim będzie czuwał Święty Mikołaj – ten sam ,który spogląda z naszego plakatu.

Zapraszamy 6 grudnia, o godz. 10 do foyer filharmonii na wspólne ubieranie naszej siedmiometrowej choinki.


Mat. prasowe filharmonii

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB