Bogata wystawa na 70-lecie Muzeum Warmii i Mazur

2015-11-27 14:00:08 (ost. akt: 2015-11-27 11:58:05)
Bogata wystawa na 70-lecie Muzeum Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: Ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

144 muzealia ze wszystkich kategorii reprezentowanych w zbiorach: sztuki dawnej, sztuki nowoczesnej, rzemiosła artystycznego, etnografii, archeologii, historii i piśmiennictwa. To wyjątkowa okazja, żeby odwiedzić Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Muzeum Warmii i Mazur zainaugurowało działalność 25 listopada 1945 r. jako pierwsze na ziemiach zachodnich i północnych. Jubileuszowa wystawa prezentuje osiągnięcia w dziedzinie współpracy z instytucjami muzealnymi i naukowymi w kraju i za granicą.

Zobaczymy na niej 144 muzealia ze wszystkich kategorii reprezentowanych w zbiorach: sztuki dawnej, sztuki nowoczesnej, rzemiosła artystycznego, etnografii, archeologii, historii, piśmiennictwa.

Prezentacji muzealiów towarzyszy przegląd publikacji związanych z wystawami, jak również prac naukowych na temat olsztyńskich muzealiów. Do celów edukacyjnych zostaną wykorzystane multimedia.

Prezentacje (we wszystkich salach) zawierają teksty i fotografie dotyczące wystaw oraz poszczególnych muzealiów, dokumenty archiwalne i dorobek wydawniczy, a ponadto umożliwiają zapoznanie się z większością muzeów, z którymi nawiązano współpracę.

Wystawie towarzyszy obszerny, kompletnie ilustrowany przewodnik w formie książkowej, zawierający eseje i skrócony katalog.


Wystawa czynna od 26 listopada. Zwiedzanie w cenie biletu wstępu.

Godziny otwarcia muzeum od października do kwietnia:
wtorek - sobota godz. 10:00-16:00
niedziela godz. 10:00-18:00
Materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB