Musical „Kochanie bez granic” w olsztyńskim CEiIK-u

2015-11-24 12:46:23 (ost. akt: 2015-11-24 12:45:00)
Musical „Kochanie bez granic” w olsztyńskim CEiIK-u

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Polsko-słowiańskie tradycje muzyczne zmiksowane z trendami obecnymi we współczesnej muzyce. Musical "Kochanie bez granic", przygotowany przez młodzież i dzieci z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Biskupca i Olsztyna, to sceniczna próba zmierzenia się z problemami Polaków żyjących na dawnych Kresach Polski.

Przedstawienie jest efektem cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez ekspertów przygotowujących młodzież pod względem wokalnym, teatralnym i tanecznym. Autorami musicalu są Jerzy Jarosław Dobrzyński (muzyka) i Jadwiga Has (słowa piosenek) — twórcy z bogatym dorobkiem artystycznym na polskim rynku muzycznym. Adaptacją scenariusza zajęła się Agata Dowhań (zespół Alibabki).

Musical łączy polsko-słowiańskie tradycje muzyczne z trendami obecnymi we współczesnej muzyce, co nadaje mu oryginalne brzmienie. Treść libretta oparta jest na wątku miłości dwojga młodych ludzi, rozdzielonych wschodnią granicą naszego kraju i odnosi się do problemów Polaków żyjących na dawnych Kresach Polski.

Obok emocji związanych z koniecznością rozstań, tęsknotą, nadzieją, poszukiwaniem własnej tożsamości, niesie młodzieńczą radość i energię w roztańczonych scenach zbiorowych. Realizację wzbogacono scenografią multimedialną.

Musical „Kochanie bez granic”
29 listopada (niedziela), godz. 17:00

sala widowiskowa Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych
ul. Parkowa 1, Olsztyn

Wstęp wolny!


Materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB